Магістри спеціальності Агрономія та бакалаври спеціальностей Агрономія і Садівництво і виноградарство Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного є активними учасниками нового проєкту «Агрокебети PRO», який стартував 28.02.2023 року і реалізується освітнім проєктом «Агрокебети» та асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.

Практичні вебінари з менторами, практичний курс агропідприємництва, підготовка до працевлаштування й орієнтація на ринку праці в агросфері є актуальними питаннями у розвитку сучасної молоді агрономічної сфери.

23 березня 2023 року спікер-ментор, генеральний директор Gals Agro Сергій Кравчук ознайомив здобувачів з темою: “Майбутнє агро України? Де ваше місце?”. Під час лекції були розглянуті питання захисту навколишнього середовища, декарбонізації, майбутнього біоенергетики та багаторічних насаджень, майбутні посухи, менеджменту води, палива та добрив.

Спікер-ментор, заступник директора з розвитку Great Plains в Україні Олександр Прохоров 30 березня 2023 року ознайомив здобувачів з карбоновим сільським господарством: технології мінімального обробітку ґрунту. Ключовими питаннями лекції були: сільськогосподарські технології, як супутники карбонового землеробства, No-till та Min-till технології, техніка Great Plains для карбонового землеробства.

Президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник 6 квітня 2023 року ознайомив слухачів з перспективами плодоовочевого сектору України: внутрішній та зовнішній попит на плодоовочеву та ягідну продукцію, перспективи розвитку української плодоовочевої галузі в світовому контексті та розповів про особистий внесок в розвиток галузі

13 квітня 2023 року к.е.н, директорка з операційної діяльності Групи АГРОТРЕЙД Олена Ворона провела лекцію з контролю витрат у виробництві зернових культур. Були розглянуті питання різниці поняття вирощування для агронома та бізнесмена, як розмовляти з власником бізнесу однією мовою та поєднати технологію та ефективність, використання бюджету як механізму контролю та засобу комунікації з власником бізнесу і як спеціалісту в агрономії «потоваришувати» з бюджетами.

Нові інструменти побудови карєри в агрокомпанії запропонували директорка з управління персоналом напряму Агро МХП Наталія Романенко і менеджер з розвитку компетенцій персоналу Петро Пшеничний. Захід відбувся 20 квітня 2023 року. Молодіж дізналася як працює МХП в сучасних умовах, які інноваційні інструменти використовує компанія для управління талантами, які компетенції допоможуть студенту на старті кар’єрного розвитку, як стати частиною МХП та будувати свою кар’єру в компанії.

27 квітня 2023 року відбулася зустріч з директором з продажу напрямку ЗЗР компанії Сингента в Україні Олексієм Стеценко. Він ознайомив здобувачів з роботою компаній з виробництва та продажу ЗЗР та насіння.

Керівник відділу зрошення Кернел Олег Ковальчук 4 травня 2023 року освітив питання основ зрошення й етапів реалізації зрошення. Звернув увагу про зміну клімату і як вони впливають на відновлення зрошення, розповів про типи дощувальних машин і як їх вибрати фермеру тощо.

Модератором усіх заходів є Анатолій Циркун, керівник освітнього проєкту “Агрокебети”.

Напередодні кожної зустрічі з менторами здобувачі вищої освіти отримують завдання. За результатами участі ментори обирають переможців вікторини. Студенти ТДАТУ приймають в цьому активну участь. Так, студент 3 курсу спеціальності Агрономія Євген Пенчук отримав вже шосту перемогу! Вітаємо Євгена з перемогою та бажаємо подальшого розвитку та успіхів!

Проєкт «Агрокебети PRO» запрошує до участі всіх зацікавлених даною тематикою до телеграм-каналу https://t.me/agrokebetypro.