Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного у минулому, 2020 році, успішно пройшов сертифікацію за міжнародним стандартом якості системи забезпечення якості вищої освіти на відповідність вимогам новому міжнародному стандарту якості ISO 9001:2015 «Quality management systems – Requirements» та Національного стандарту якості ДСТУ ISO 9001:2018.

Але для підтвердження сертифікату необхідно щорічно проходити плановий зовнішній аудит. Тому, у квітні 2021 року представниками органу сертифікації систем управління державного підприємства «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «КРИВБАССТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ») у складі Марини Скріпнік, Марини Горбенко та Максима Камшукова було здійснено процедуру зовнішнього аудиту системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти у ТДАТУ.

Згідно затверджено плану аудиту було здійснено перевірку служб проректора з науково-педагогічної роботи Олександра Ломейка, зокрема відділу моніторингу внутрішнього забезпечення якості вищої освіти, проректора з наукової діяльності Оксани Єременко, зокрема відділу інтелектуальної власності і науково-дослідної частини, а також інших структурних підрозділів університету (навчальний відділ, факультети, кафедри, відділ кадрів тощо). Суттєву підготовчу роботу в Університеті із внутрішнього аудиту проведено доцентами Сергієм Малютою, Оленою Дерезою та керівниками структурних підрозділів.

За підсумками аудиту основні результати нагляду свідчать про те, що:

– діяльність з управління і забезпечення якості відповідає вимогам ISO 9001:2015, ДСТУ EN ISO 9001:2018 та є ефективною;
– стан діяльності ТДАТУ спроможний забезпечити стабільну якість послуг;
– послуги ТДАТУ відповідають вимогам законодавчих та нормативних документів;
– ТДАТУ дотримується вимог органу сертифікації;
– сфера діяльності та розповсюдження системи управління якістю ТДАТУ відповідає сфері, яка сертифікована;
– невирішені питання між ТДАТУ та органом сертифікації відсутні;
– цілі сертифікаційного аудиту системи управління якістю ТДАТУ досягнуті.

Система управління якістю стосовно надання послуг у сфері освіти та науки відповідає вимогам стандартів ISO 9001:2015 та ДСТУ ISO 9001:2018.

Наявність такого сертифікату у закладі вищої освіти свідчить не тільки про високий рівень освіти і науки університету в Україні, а й дозволяє визнавати дипломи випускників ТДАТУ за кордоном!

Олександр Ломейко,
проректор з науково-педагогічної роботи ТДАТУ