Є в історії Університету дати, які ми маємо завжди пам’ятати, тому що історія університету – це, насамперед, знакові, визначні події, які можуть змінювати плин часу. І особистості – видатні, харизматичні, по чиїх біографіях можна скласти картину життя навчального закладу.

Саме такою легендарною особистістю був випускник МІМСГ, тричі Герой Дмитро Моторний, ім’я якого п’ять років тому назад – 7 лютого 2019 року, наказом Міністерства освіти і науки України було присвоєно Таврійському державному агротехнологічному університету.

Дмитро Костянтинович Моторний за своїм масштабом уособлював епоху –ще за його життя був дуже відомим, особливо серед аграріїв України. Аграрний лідер, корифей аграрної галузі, хлібороб від Бога і ще багатьма епітетами був удостоєний Дмитро Костянтинович. Організатор, натхненник, новатор, людина-епоха…

Дмитро Моторний досяг успіху, слави виключно завдяки своїй праці і завзятості. Він пройшов шлях від головного інженера до керівника потужного аграрного підприємства, яке очолював понад 50 років. Для Моторного земля, хліборобська справа і люди– сенс його долі, сенс його життя, в якому ніколи не було порожнечі. Його називали патріархом українського села, якому він віддав усе до останку — гострий розум, селянську мудрість, непідробну синівську любов.

Чому саме Моторний? Університети світу завжди пишаються своїми випускниками, їхніми успіхами, долями, кар’єрними досягненнями! Це вони прославляють свій університет протягом життя.. Дмитро Моторний – наша гордість, наша слава, тричі Герой: Герой України і двічі Герой Соціалістичної Праці. Таких легендарних людей в Україні було лише двоє: Борис Патон— український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, Президент НАН України, перший нагороджений званням Герой України і наш Дмитро Моторний – український аграрій.

Для університету Дмитро Костянтинович був не пересічною людиною: член Наглядової ради університету, почесний професор, порадник, безмежно щира, добра і проста людина. Ні одна з важливих подій університету не обходилася без Дмитра Костянтиновича!

Його ім’я – наш орієнтир. Віримо, що зірка Моторного як оберіг ТДАТУ, дає нам сили і наснагу в ці часи важких випробувань. Разом з ім’ям Моторного йдемо до Перемоги і повернення в рідні стіни славетного ТДАТУ. Він нас там чекає, бо навіть у ворогів не піднялась рука «прибрати» постамент великому аграрію.

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС