IMG_20190926_12220926 вересня у міському парку культури та дозвілля ім. М. Горького відбувся квест для школярів 9-11 класів загальноосвітніх закладів  нашого міста. У рамках Всеукраїнського проекту «ZERO WASTES CHOOL» («День без відходів») школярі могли відвідати 6 локацій. Експертна підтримка екологічного проекту та забезпечення роботи однієї з локацій була організована спільними зусиллями кафедри геоекології і землеустрою та кафедри маркетингу Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного.

Завідувачками кафедр д. геол. н., проф. Людмилою Даценко та д.е.н., проф. Дарьєю Легезою було сплановано формат проведення заходу «від студента – до школяра», який мав на меті не лише теоретичні знання, а й цікаву форму розкриття однієї з важливих екологічних проблем сьогодення – проблему поводження з твердими побутовими відходами.

Викладачем кафедри маркетингу Вікторією Нехай  разом зі студентами   спеціальності 075 «Маркетинг»  була проведена презентація на тему «Гроші зі сміття» (НВК 16 є закладом освіти, який закріплено за кафедрою маркетингу для проведення інформаційно-профорієнтаційної роботи).

Також, студенти 41 ЕК групи спеціальності 101 «Екологія» та викладач Вікторія Скиба разом з Запорізьким обласним товариством «Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму України» підготували неординарну виставку «Користуйся помірковано». На ній були представлені основні види матеріалів, які здебільшого опиняються на звалищі після використання. У багатьох, викликало велике здивування, що скляна тара залишиться у природному середовищі ще 1000 років (це приблизно цикл життя ще 12-15 поколінь!), а такі на перший погляд життєрадісні речі, як повітряна кулька, ще 4 роки після свята будуть створювати величезну небезпеку для життя тварин, які дуже часто сприймають її за їжу.

Діалог-тренінг «Споживай помірно» мав на меті обговорення та пошук альтернативи для багатьох звичних речей (одноразовому посуду, ПЕТ-пляшкам, Tetra-пакам). Підсумком стало проведення екологічного тесту та майстер-класу «Друге життя простих речей».

Школярі мали змогу замислитись над обсягами споживання продукції та утворення щорічної кількості відходів побуту від однієї людини, оцінили власну готовність сортувати сміття та запропонували своє бачення подальшого поводження з ТПВ у нашій країні. Підведенням підсумків молодіжної дискусії та спілкування стало гасло «Обирай життя без сміття» та заклик до здорового способу життя.

За матеріалами: Дарья Легеза, зав. кафедри маркетингу,

д.е.н., проф.; Людмила Даценко,  зав. кафедри ГЕЗ, д.геол.н., проф.;

Вікторія Нехай, к.е.н., доцент кафедри маркетингу;

Вікторія Скиба, асистент кафедри геоекології і землеустрою.