Щороку у квітні Освіта.ua оприлюдненює рейтинг українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus.

Результати рейтингу ґрунтуються на показниках цитованості наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями.

Рейтинг складений за результатами проведення наукометричного моніторингу публікацій за показниками бази даних SciVerse Scopus у квітні 2023 року.

База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук. До цієї бази також потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій і книжкових видань.

У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.

ТДАТУ у новому рейтингу посів 96 позицію у рейтингу 2023 року і як раніше знаходиться у сотні кращих ЗВО.

Показники рейтингу наступні:

• Місце у рейтингу – 96 (+1)
  • Кількість публікацій – 498 (+92)
  • Цитувань -1724 (+566)
  • Індекс Гірша – 18 (+2)

За результатами рейтингу 2023 року трійка українських ЗВО з найвищим індексом Гірша :

• Київський національний університет ім. Шевченка – 117
  • Харківський національний університет ім. Каразіна – 85
  • Львівський національний університет ім. Франка – 74

Нагадаємо, що декілька місяців тому в Україні з’явився Ukrainian National H-index Ranking – незалежний міжнародний рейтинг, що направлений на оцінку наукової продуктивності вчених, на основі консолідованого показника індексу Гірша. Рейтинг враховує сумарний показник індексу Гірша з урахуванням відомостей наукометричних баз даних та платформ Scopus, Web of Science та Google Scholar. На основі цих даних формується індикатор National H-index Ranking та відповідна ранжована позиція в рейтингу (Position).