Оприлюднено новий міжнародний рейтинг UniRank University. Неакадемічний рейтинг UniRank досліджує представлення вишів у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників, зібраних з авторитетних джерел (Moz, Majestic, SimilarWeb та Amazon Alexa).

UniRank University визначає популярність і відвідуваність сайтів 13 800 університетів світу. Даний рейтинг видається з травня 2005 року. З того часу методологія рейтингу періодично доопрацьовувалася з метою забезпечення кращих результатів.
У зимовій сесії 2021 UniRank University ТДАТУ посів 35 позицію (+7 позицій) серед 200 ЗВО України. Як і торік, ТДАТУ – другий серед аграрних ЗВО після НУБІП і третій в області.

Не зважаючи на те, що рейтинг UniRank University неакадемічний, його показники, як індикатор популярності в ІНТЕРНЕТІ, було використано у 2020 році у академічному національному рейтингу «ТОП 200 Україна».

Рейтинг університетів заснований на алгоритмі, що включає об’єктивні і незалежні веб-показники з різних джерел веб-аналітики: Majestic Referring Domains, домени Moz, Alexa, глобальный рейтинг SimilarWeb та Majestic Trust Flow.

Поточний рейтинг обчислюється за спеціальною формулою на основі індикаторів:

• рівень відвідуваності сайту університету;
• кількість активних сторінок;
• показники метрики потоку;
• кількість унікальних відвідувачів;
• перегляди сторінок на сайті ЗВО з мобільних пристроїв і ПК користувачів.

UniRank University також проводить моніторинг присутності ЗВО у соціальних мережах, які сьогодні є важливою інформаційною складовою формування в них позитивного іміджу ЗВО. За останніми показниками, ТДАТУ впевнено очолює YouTube рейтинг – 1 місце; Facebook – 83 місце; Instagram – 69, Twitter – 48.

На жаль, UniRank враховує тільки показники офіційного сайту Університету, а у соціальних мережах ТДАТУ представлено багатьма студентськими сторінками факультетів, студрад та підрозділів університету.

Ольга Білоцька,
відділ інформації та аналітики ЦІТІС