В рамках п’ятнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2024» науковці Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного організували та провели презентацію «Модернізація інформаційно-ресурсного забезпечення освітнього процесу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного».

Доповідачами виступили Сергій Кюрчев, доктор технічних наук, професор, ректор ТДАТУ; Олександр Ломейко, кандидат технічних наук, доцент, перший проректор ТДАТУ; Тетяна Шаров, доктор філологічних наук, начальник Навчально-наукового центру, професор кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ; Сергій Шаров, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри комп’ютерних наук; Ігор Маніта, начальник Центру інформаційних технологій і систем ТДАТУ

Тема обговорення науковців стосувалась автоматизації керування освітнім процесом в університеті, організації дистанційного навчання здобувачів вищої освіти на Освітньому порталі ТДАТУ та системи електронного документообігу і інформаційно-ресурсного забезпечення Наукової бібліотеки ТДАТУ.

Під час презентації перший проректор Олександр Ломейко презентував основні задачі автоматизованої системи управління освітнім процесом у ТДАТУ. Серед них:

1. організація освітнього процесу;
  2. дистанційна освіта та онлайн доступ до навчальних матеріалів;
  3. комунікація між викладачами та здобувачами вищої освіти;
  4. контроль знань здобувачів вищої освіти;
  5. управління ефективністю навчання;
  6. управління персоналом.

Виступ першого проректора було побудовано на презентації автоматизованої системи «Освіта» для керування освітнім процесом в ТДАТУ. Олександр Петрович представив основні позиції системи та наголосив на важливості її використанні з метою автоматизації освітнього процесу.

Під час проголошення інформації про Освітній портал ТДАТУ начальник Навчально-наукового центру Тетяна Шарова вказала на основні переваги освітнього порталу та його функціональні можливості. Вона підкреслила, що наявність особистого кабінету викладачів та здобувачів вищої освіти надає можливість бути мобільними, сучасними та постійно розвиватись.

Презентуючи Освітній портал Тетяна Михайлівна продемонструвала можливість перемикання ролей, наявність домашньої сторінки із стрічкою новин, показала категорії курсів, кількість користувачів та курсів, що наявні на Освітньому порталі.

Третя доповідь, що переконала учасників презентації у використанні цифрового простору співробітниками ТДАТУ, була проголошена в.о. зав. кафедри комп’ютерних наук Сергієм Шаровим. Ним було продемонстровано особливості електронного документообігу, що запроваджено в університеті; вказано на можливість підпису, візування та затвердження різноманітних документів, як вихідних, так і внутрішніх.

Представляючи функціональні можливості системи електронного документообігу, Сергій Володимирович наголосив, що сьогодні до системи підключені керівники структурних підрозділів університету, адміністрація. Більше того, Навчально-науковим центром були проведені заняття для ознайомлення із системою, що дозволило співробітникам університету суттєво покращити свою цифрову компетентність. Система повноцінно працює, що робить наш заклад вищої освіти сучасним, інноваційним, мобільним.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного – інноваційний заклад вищої освіти, який постійно модернізує інформаційні ресурси для якісного забезпечення освітнього процесу. Переконані, що ТДАТУ – флагман півдня України!