50605816_2307318856169576_5363493036837830656_oДень Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Ця подія відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Цей день в історії має величезне значення ознаменувавши об’єднання Наддніпрянської України та Західної України в єдину Українську державу. Символічно, цей день є волевиявленням та історичним самоусвідомленням спільності українського народу.

З нагоди 100-річча святкування вся Україна об’єдналася з метою проведення патріотичних заходів присвячених цій події. У місті Мелітополі ініціювали так званий «Ланцюг Єднання». Про масштабність заходу свідчила участь більше 1000 чоловік. З двох вищих навчальних закладів міста – Таврійського державного агротехнологічного університету та Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького рушили дві колони студентів. Вони об’єдналися на площі міста біля пам’ятника Тарасу Шевченко розвернувши кольорові полотна і таким чином створивши український прапор. Символічність цього дійства підкреслило те, що колону від ТДАТУ вела уродженка Закарпаття Поліна Телюк, а МДПУ ім. Б.Хмельницького – кримчанка Севіль Ассанова.

Колектив ТДАТУ вітає всіх з великим святом єднання та бажає всій Україні залишатися сильною та цілеспрямовано йти до гідного майбутнього!

Вікторія Власова, прес-служба ТДАТУ