31 липня 2015 року Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC) опублікувала черговий випуск Вебометричного рейтингу університетів світу (Webometrics) в якому наш університет посів 46-е місце серед всіх вищів України.

Також слід відзначити, що за цим рейтингом наш університет займає друге місце серед агарних вишів після Національного університету біоресурсів і природокористування (12 місце) та друге місце по Запорізькій області після Запорізького національного університету (33 місце).

 

webometrics072015Рейтинг орієнтований на оцінку присутності університету в Інтернеті, рівень впливу публікацій університету на світовий науковий прогрес, «популярність» веб-ресурсів вищого навчального закладу, довіру Інтернет-користувачів до них.

Рейтинг аналізує не освітню діяльність університету в цілому, а саме представлення ВНЗ в глобальній мережі Інтернет яка визначається за спеціальною методикою, розробленою у відповідності до Берлінських принципів рейтингування вищих навчальних закладів (Berlin Principles on Ranking of Higher Education Institutions), визначених ЮНЕСКО.

В основі рейтингу – два основні критерії, що враховують веб-дані домену вузу (кожен критерій має певний ваговий коефіцієнт, відповідний його значущості):

1. Видимість (Visibility, 50%)

Вплив (Impact) – оцінюється через «віртуальний референдум», підраховуючи всі зовнішні посилання, які отримує університет від третіх осіб (цитованість сторінок веб-сайтів). Вираховується з кількості зворотних посилань і кількості доменів, з яких відбуваються зворотні посилання. Тому важливою є різноманітність посилань, а не їх «популярність».

2. Активність (Activity, 50%)

Присутність (Presence, 1/3) – визначається через загальну кількість розміщених веб-сторінок на основному веб-домені (включаючи всі піддомени і каталоги) університету, які проіндексовані найбільшими комерційними пошуковими системами, наприклад Google;

Відкритість (Openness, 1/3) – підраховується загальна кількість файлів та записів з правильним ім’ям файлу (pdf, doc, docx, ppt), опублікованих на спеціалізованих веб-сайтах (зокрема, інституційних репозиторіях), відповідно до академічної пошукової системи Google Scholar;

Висока якість (Excellence, 1/3) – вираховується кількість наукових робіт, опублікованих у впливових міжнародних журналах. Індикатор обмежують підрахунком публікацій, які входять в перших 10 відсотків найбільш цитованих у відповідних галузях науки. Відомості надаються дослідницькою лабораторією SCImago.