Фахівці Громадської організації «Запорізький інформаційно-консультаційний центр «Агро-Таврія» при ТДАТУ (під керівництвом Подшивалова Г.В.), починаючи з вересня 2015 року, організовують для студентів семінари з бізнес-розвитку плодоовочівництва за участю успішних агротоваровиробників та представників Ізраїльського центру міжнародного співробітництва MASHAV.

Так, 10 вересня відбувся семінар в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва для студентів спеціальності “Агрономія”, а 15 вересня – для студентів всіх економічних спеціальностей, зацікавлених у реалізації даного проекту. Інноваційні підходи у сучасному агровиробництві та особливості ринків збуту плодоовочевої продукції дуже зацікавили студентів як майбутніх суб’єктів аграрного ринку.

Крім того, студенти напрямів підготовки «Маркетинг», «Агрономія» та «Машинобудування» беруть участь у демонстраційних поїздках до малих підприємств Запорізької області, що вирощують високорентабельні культури, реалізовуючи попередню Програму щодо виділення міні-грантів та інші проекти. Так, перша поїздка студентів відбулась 15 вересня 2015 р. до 5-ти підприємств області.

Наступні «виробничі» екскурсії плануються на 22-24 вересня 2015 р. Студенти 3-х спеціальностей відвідають ЗАТ «Чумак» та ТОВ «Грін Тім».

Такі заходи допоможуть студентам орієнтуватися стосовно сучасних технологій вирощування високорентабельних с.г. культур, європейського та українського ринку збуту; «взяти орієнтир» на самозайнятість, розпочавши «свою справу»; навчитися використовувати свої невеликі земельні ресурси для ефективного бізнесу з отриманням високого доходу; побачити апробацію ноу-хау на виробничих ділянках кращих підприємств області.

Починаючи з березня 2015 р. у Запорізькій області розпочав свою роботу «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва» (УПБРП), який реалізується Менонітської асоціацією економічного розвитку (MEDA, Канада) за фінансової підтримки держави Канади (DFATD) на підставі  Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Канади стосовно Канадської програми співробітництва від 24.10.1994 року та у партнерстві з Ізраїльським центром міжнародного співробітництва MASHAV.

Партнером проекту в Запорізькій області виступає Запорізький Інформаційно-консультаційний центр «Агро-Таврія» (ТДАТУ), який від імені Проекту буде реалізовувати Проект в Запорізькій області.

Аналогічний Проект вже працював в Запорізькій області з 2008 по 2013 роки, результатом якого стало підвищення врожайності та збільшення площ дрібних та середніх агровиробників, які займаються вирощуванням суниці, малини, столового винограду та овочів закритого ґрунту.

Початком активної фази поточного Проекту стало проведення у м. Запоріжжя для виробників столового винограду конференції «Золоте гроно України 2015», учасниками якої стали близько 500 дрібних виробників із різних областей півдня України.

Протягом наступних семи років «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва» буде працювати в південних областях України: Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Даний проект буде сприяти покращенню для 30 000 дрібних та середніх фермерів з вирощування плодоовочевої продукції та малих підприємств.

Головними завданнями «Український проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва» є: розширення та розвиток можливостей малих та середніх агровиробників для створення додаткової вартості на ринку плодоовочевої продукції; залучення малих та середніх сільгоспвиробників до ринків з вищою дохідністю через ринкову консолідацію, поліпшення методів і технологій виробництва, залучення новітніх технологій та високорентабельних культур для підвищення рівня господарювання на невеликих земельних ділянках, а також сприяння розвитку взаємовідносин з постачальниками.

Мета проекту: забезпечити підвищення ефективності господарювання та продуктивності фермерських та особистих селянських господарств, що здійснюють діяльність в умовах обмежених земельних ділянок та інших зацікавлених суб’єктів аграрного ринку в зазначених областях України і підтримувати процвітання галузей овочівництва та виноградарства з повною участю дрібних агровиробників та їх об’єднань.

В рамках роботи Проекту буде проведено велика кількість навчальних семінарів, тренінгів, конференцій з економічних та агротехнологічних питань, буде розроблено інформаційний Інтернет-ресурс для безкоштовного отримання аграріями різноманітної інформації з питань виробництва та ринків збуту плодоовочевої продукції, будуть організовані навчальні поїдки в навчальний центр МАШАВ (Ізраіль) для отримання перспективного досвіду з виробництва, зберігання та збуту сільськогосподарської продукції, надана організаційна підтримка для консолідації та об’єднання зусиль сільгоспотоваровиробників, буде працювати грантові програми та задіяні фінансові інституції для поліпшення доступу до інвестицій та фінансових можливостей дрібних та малих агровиробників, будуть надаватися інформаційно-консультаційні послуги з питань агровиробництва та багато іншого.

Участь в роботі Проекту безкоштовна і не потребує ніяких вимог для учасників проекту лише пройти реєстрації як клієнта проекту за тел. 0 800 500 184 (дзвінок безкоштовний з будь-якого номеру), або на сайті Проекту uhbdp.org, для безкоштовного доступу до інформаційних Інтернет–ресурсів Проекту та отримання в подальшому інформацію про діяльність Проекту та запрошення на заходи.