Ми живемо у світі потужних засобів масової інформації 24/7. Щодня ми споживаємо величезну кількість інформації. Телебачення, соціальні мережі, газети, реклама – ми отримуємо інформаційні повідомлення звідусіль. Ось чому важливо знати, що таке медіаграмотність, чому наше суспільство називають інформаційним і як медіа впливають на нас.

Протягом цього тижня студенти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного мали змогу взяти участь у заході «Тиждень медіаграмотності», який проводила старший викладач кафедри іноземних мов Олена Супрун. Вона пройшла курс для вчителів медіаграмотності та отримав знання та навички з предмета.

Англомовний захід був орієнтований на студентів 2-4 курсів усіх спеціальностей і був зумовлений необхідністю роз’яснення поняття «медіаграмотність», оскільки студенти постійно стикаються з необхідністю шукати та відбирати інформацію з сотень веб-сайтів. посилання.

Захід поєднав онлайн-дискусії в групах студентів, індивідуальні завдання на платформі Moodle «Освітній портал ТДАТУ» та командні ігри на веб-ресурсі Kahoot!.

Студенти дізналися що таке медіаграмотність і який вплив вона має на суспільство, вони навчилися помічати різницю між медіа-повідомленнями та медіа-ефектами, фейковими новинами, упередженістю ЗМІ, аналізувати та оцінювати медіаконтент та піддавати сумніву медіа-контент. споживати. Вони відпрацьовували свої навички оцінки джерел інформації за допомогою C.R.A.A.P. test, який є абревіатурою, що означає валюта, релевантність, авторитет, точність та ціль.

Студенти виявили великий інтерес до цієї теми та визнали актуальність навичок медіаграмотності, оскільки під час курсової роботи їм доводиться мати справу з безліччю джерел. Крім того, студенти отримали посилання на корисні ресурси з медіаграмотності, зокрема онлайн-курси на платформі FutureLearn та EdEra.

Організатори заходу вдячні студентам за активну участь та сподіваються на подальше поглиблення знань з теми інформаційної та медіаграмотності.

Олена Супрун,
старший викладач кафедри іноземних мов