13 липня 2021 року в он-лайн режимі відбувся семінар на тему «Академічна доброчесність у ТДАТУ» для професорсько-викладацького складу і студентів університету.

Захід було реалізовано в рамках проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» та завдяки реалізації грантової програми «Підтримка дистанційного навчання для Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного». Саме завдяки наданого в рамках даного гранту обладнання, у дистанційному семінарі прийняли участь 50 науково-педагогічних працівників і представників наукової бібліотеки, а також 250 студентів університету, зокрема 75 студентів механіко-технологічного факультету, 60 – факультету агротехнологій та екології, 50 – факультету енергетики і комп’ютерних технологій та 65 – факультету економіки та бізнесу.

При обговоренні змін до «Кодексу честі ТДАТУ» проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Ломейко ознайомив усіх присутніх із результатами опитування студентів і викладачів щодо норм професійної етики та академічної доброчесності, зокрема що для них є гідним, а що неприйнятним, та акцентував увагу щодо важливості дотримання визначених Кодексом норм усіма учасниками освітнього процесу.

Крім того, було відзначено, що згідно з Меморандумом про співпрацю між Американськими Радами з міжнародної освіти та Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного та в рамках реалізації проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти», у 2021 році було проведене незалежне опитування студентів і викладачів університету з питань академічної доброчесності. Про результати опитування доповіла завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності університету Радміла Скляр.

По завершенню семінару студенти і викладачі одноголосно прийняли рішення – рекомендувати Вченій раді університету затвердити оновлений проєкт «Кодексу честі ТДАТУ» та запровадити з 2020-2021 навчального року в освітній процес визначені в документі норми професійної етики та академічної доброчесності.

Проректор з НПР
Олександр Ломейко