З 16 по 19 травня 2017 року в Таврійському державному агротехнологічному університеті на кафедрі «Обладнання переробних і харчових виробництв» відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв».

В Олімпіаді, крім студентів ТДАТУ, взяли участь 76 студентів із 12 вищих навчальних закладів України:

• Вінницький національний аграрний університет,
  • Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет,
  • Львівський національний аграрний університет,
  • Луцький національний технічний університет,
  • Миколаївський національний аграрний університет,
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,
  • Національний університет харчових технологій,
  • Одеська національна академія харчових технологій,
  • Український державний хіміко-технологічний університет,
  • Харківський державний університет харчування та торгівлі,
  • Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка,
  • Центральноукраїнський національний технічний університет.

Олімпіада складалась з трьох турів:

1. Виконання письмового завдання, яке включало питання класифікації обладнання переробних і харчових виробництв і конструкції та теоретичних основ розрахунку обладнання переробних і харчових виробництв.
  2. Виконання комп’ютерних тестових завдань.
  3. Креслярсько-графічна частина – виконання робочого креслення деталі з використанням комп’ютерного програмного забезпечення.

Роботи оцінювали журі Олімпіади, яке очолював к.т.н., доц. Ломейко О.П., проректор з НПР ТДАТУ, його заступник – к.т.н., доц. Олексієнко В.О.

У роботі журі брали участь:

• к.т.н., доц. Васильковський О.М. (кафедра сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету;
  • к.т.н., доц. Удодов С.О., (кафедра машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв Національного університету харчових технологій);
  • д.т.н., проф. Богомолов О.В., директор Навчально-наукового інституту переробних і харчових виробництв Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка;
  • к.т.н., доц. Карпенко Л.К., декан факультету обладнання та технічного сервісу Харківського державного університету харчування та торгівлі;
  • ст. викл. Циб В.Г., (кафедра ОПХВ ТДАТУ).

Учасники змагались у застосуванні здобутих у процесі навчання знань, умінь і навичок, а також у професійній підготовці майбутніх фахівців зі спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв». Журі Олімпіади відмічений високий рівень учасників Олімпіади, причому не тільки під час виконання письмових і тестових завдань, а і при виконанні графічної частини Олімпіади, що свідчить про значну увагу до практичної підготовки студентів у ВНЗ-учасниках.

За час проходження олімпіади студенти і присутні при цьому викладачі інших ВНЗ ознайомилися із матеріальною та начально-методичною базою кафедри «Обладнання переробних і харчових виробництв» ТДАТУ, яка є однією з найкращих в Україні за цією спеціальністю та налічує десятки діючого обладнання. Гості мали змогу побачити обладнання в роботі та продегустувати готову продукцію: хліб і борошняні кондитерські вироби, чіпси, ковбаси, чебуреки, морозиво, масло, сир, бринзу та багато іншої.

За результатами роботи журі переможцями ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Обладнання переробних і харчових виробництв” стали:

І місце:

• Пацький Ігор Юрійович, Таврійський державний агротехнологічний університет;

ІІ місце:

• Бородін Олександр Сергійович, Центральноукраїнський національний технічний університет,
  • Вірко Оксана Сергіївна, Харківський державний університет харчування та торгівлі,
  • Поліха Ігор Ярославович, Національний університет харчових технологій.

ІІІ місце:

• Марченко Олександр Сергійович, Таврійський державний агротехнологічний університет,
  • Штура Григорій Григорович, Миколаївський національний аграрний університет,
  • Петренко Олександр Вікторович, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка

У рамках олімпіади був проведений Всеукраїнський конкурс на кращі дипломні проекти бакалавра, спеціаліста, комплексні дипломні проекти (за двома та більше спеціальностями) та магістерські роботи науково-дослідницького, науково-практичного і науково-педагогічного спрямування.

Крім виконання завдань Олімпіади і ознайомлення з матеріальною базою кафедри студенти і викладачі:

• відвідали Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила»,
  • вболівали за команду факультету ІКТ на фінальному КВН на кубок ректора ТДАТУ,
  • взяли участь у акції «Одягни ТДАТУ у вишиванку» із піснями та привітаннями, конкурс малюнків на асфальті.

Корисна для майбутніх фахівців та насичена подіями Олімпіада з Обладнання переробних і харчових виробництв залишила надзвичайно приємні враження у всіх учасників. Гостинний Таврійський університет чекає нової зустрічі з учасниками Олімпіади наступного року!

Колектив кафедри ОПХВ

Фото Ганни Бовкун

FZsRGgX__pw - копия (4)

Відгуки та пропозиції щодо проведення Олімпіади просимо надсилати на електронну адресу ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”: olimpstud@ukr.net