У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного тепер є своя пасіка, яка налічує 70 вуликів. Днями до них помістили 50 бджолосімей. Це дасть чудову можливість студентам спеціальності «Бджільництво» отримувати навички безпосередньо на практиці. Пасіка у нашому університеті була облаштована завдяки отриманню грантової заявки «Зміцнення матеріально-технічного забезпечення ЗВО для розвитку практичних навичок студентів».

Завдяки активній участі керівництва ТДАТУ у співпраці з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва та Інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія», наш університет отримав грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA).

Реалізація гранту розпочалася з закупівлі у березні цього року необхідного обладнання запуску пасіки, а саме: вуликів, рамок, вощини та іншого інвентаря. За участю студентів університету: Артема Заяць, Максима Сидоренка та Віталія Бурдіна, які проходять агроінтенатуру по грантовій програмі того ж Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, та досвідчених бджолярів Миколи Андрущенка та Олександра Курмачева, були проведені підготовчим роботи стосовно закупівлі обладнання, фарбування вуликів, складання та навощування рамок. Для довгострокової служби вуликів частина з них була проварена у парафіні. У квітні на пасіку з Чернівців були завезені 50 бджолосімей породи Карпатка, від досвідчених бджолярів-селекціонерів, які були розміщені у свої нові вулики. Бджолам створені комфортні умови: підготовлені поїлки та додаткове харчування для комфортної адаптації. За їх станом постійно слідкують студенти та наставники-бджолярі.

Перших медозбір планується на вже червень, ми отримаємо перший майський мед від власної університетської пасіки. Далі буде соняшниковий мед.

До недавнього часу у ТДАТУ не було власної пасіки, тому студенти отримували та закріплювали знання у навчальних аудиторіях на макетних зразках. Влітку їх вивозили на пасіки місцевих бджолярів. Тепер для отримання практичної підготовки є всі умови. Пасіка розташована у зручному місці на території навчального полігону, поряд з садовими насадженнями (с. Нове, Мелітопольського району). Для утримання бджолосімей університет має кормову базу, садові насадження площею 120 га: черешня, абрикос, персик, – розповів доцент кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи Микола Андрющенко.

Утримання бджіл буде позитивно впливати на підвищення врожайності садових культур. Також на території навчального полігону висаджені садові посадки із застосуванням органічних технологій (без застосування пестицидів та гербіцидів).У зимовий період пасіка буде знаходитися на території навчального полігону під цілодобовим наглядом охорони.

Отримана продукція бджільництва буде використана для утримання бджіл в зимовий час, а також для наукових і навчальних цілей на кафедрі харчових технологій та готельно-ресторанної справи. Крім того, продукція буде постачатися у студентську їдальню. Використовувати піску ТДАТУ будуть і при проведенні тренінгів для бджолярів області та під час курсів підвищення кваліфікації для бджолярів. Надалі планується впровадження робочої професії «бджоляр» у навчальних коледжах університету.

Пасіка Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного одна з найбільших навчальних пасік. Студенти нашого закладу вищої освіти будуть не лише працювати з бджолами стосовно виробництва меду, а й вивчати матковиводну справу, що дуже важливо.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»,
за поданням інституту підвищення кваліфікації