3 листопада 2022 року на базі Державного біотехнологічного університету (м. Харків) почала свою роботу І міжнародна науково-практична конференція «Глобалізація та розвиток інноваційних систем: тенденції, виклики, перспективи».

У пленарному засіданні конференції взяли участь вчені понад 50 країн, у тому числі з-за кордону:

– BSE-Clermont Business School/CleRMA (Université Clermont Auvergne), (France);
– Integral University, Lucknow (India);
– Kazakh National Agrarian Research University, (Kazakhstan);
– Rhine-Waal University of Applied Sciences, Kleve (Germany);
– Wroclaw University of Environmental and Life Sciences (Poland);
– WSB University, Dabrowa Gornicza (Poland).

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного представляли: ректор, д.т.н., професор Сергій Кюрчев, д.т.н., професор, радник ректора Володимир Кюрчев, д.е.н., професор Дар’я Легеза, к.т.н., доцент Валентина Верхоланцева.

З вітальним словом до учасників конференції виступив ректор ТДАТУ, член наукового комітету конференції Сергій Кюрчев.

«Ми продовжуємо плідно співпрацювати із об’єднаним Державним біотехнологічним університетом. І ця конференція є тому підтвердженням. Україна має великий потенціал науковців аграріїв. І хто як не ми з вами можемо пропонувати державі актуальні та інноваційні шляхи економічного розвитку в умовах воєнного стану та відродження країни у післявоєнний час. Разом нам потрібно розробити нову інноваційну систему аграрного середовища. Саме тому більшість доповідей конференції будуть присвячені вирішенню актуальних питань щодо запровадження інноваційних шляхів економічного розвитку підприємств за умов глобалізації ринку».

Програмою конференції запланована робота чотирьох секцій:

1. Теоретико-методологічні основи дослідження процесів глобалізації у сучасній економіці.
2. Економіка та управління інноваціями на мікро-, мезо-, макрорівнях.
3. Трансфер інновацій у глобальному економічному просторі..
4. Інновації та управління продовольчою безпекою.
5. Фінансові інновації та розвиток економічних систем.
6. Інноваційний маркетинг у глобальній економіці.
7. Облікове забезпечення інноваційної діяльності.
8. Глобалізація, інновації та людський капітал.
9. Соціальні, екологічні та земельні аспекти глобалізації: загрози та інноваційні фактори зниження ризиків.

У перший день конференції на пленарному засіданні була представлена доповідь науковців ТДАТУ Підготовка фахівців як ключовий фактор запровадження інновацій у галузі машинобудування. (Володимир Кюрчев, д.т.н. проф, член-кореспондент НААН України, радник ректора; Дар’я Легеза, д.е.н., професор).

4 листопада конференція продовжить свою роботу.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного щиро вдячний університету-партнеру за можливість доєднатися до організації наукового заходу міжнародного рівня та бажає всім учасникам конференції подальшої співпраці, нових проектів і зустрічей наживо в мирній Україні