Сумна статистика показує, що 82% українців не працюють за своєю освітою. Найчастіше у процесі навчання студент розуміє, що до обраної професії не лежить душа. Якщо вирішувати цю проблему, то діяти треба з самого початку – саме так вирішили у Мелітополі.

Зараз особлива увага націлена на профорієнтацію молоді. Важливо показати молодим людям, де і ким можна працювати у рідному місті. Ще краще, якщо у шкільні роки дати розібратися дитині, до чого у неї є максимальні можливості. Як це зробити найкраще, обговорювали під час засідання круглого столу – «Знайди себе у Мелітополі».

Участь у засіданні взяли представники Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного міської влади, ЗВО, профтехучилищ, ліцеїв, коледжів, гору, центру зайнятості, а також активісти і бізнесмени.

Питання порядку денного – перспективи профорієнтації мелітопольців, які будуть застосовані в місті в самий найближчий час.

В.о. зав. кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму ТДАТУ Сергій Карман розповів про захід, який успішно відбувся в Університеті «Знайди себе у Мелітополі». Протягом робочого тижня хлопці відвідали п’ять локацій – різних галузей життєдіяльності міста. Тоді з’ясувалося, що про деякі підприємства, на яких можна пройти професійну підготовку і знайти гідну роботу, молодь і зовсім не знала. У цьому зізналася майже половина з трьохсот учасників заходу. Тобто, це молодь, яка змінила свою думку про рідне місто, і здебільшого змінила свої пріоритети. Лише 20% з учасників повідомили, що радикально не змінили думку про майбутню професію, але захід змусив їх задуматися про це. Головна мета – змусити молодь залишитися у рідному місті.

За словами першого заступника міського голови Ірини Рудакової, тему профорієнтації в Мелітополі піднімають давно, і найактивнішу участь у ній беруть викладачі та вчителі міста, представники бізнесу, які допомагають молоді визначитися з вибором професії, влаштовуючи на базі мелітопольських підприємств профекскурсіі. Робота за фактом була виконана величезна.

Не секрет, що найголовніше – це самореалізація і не тільки у професії. На засіданні було представлено програму з профтестування. Його аналіз за декількома методиками проведуть досвідчені психологи. Після чого нададуть профпаспорт на 165 сторінок в електронному вигляді з таблицями, графіками. Серед усього іншого в паспорті будуть вказані схильності тестованого до тих чи інших професій у процентному співвідношенні.

Варто зазначити, що такий детальний аналіз – платний, але для мелітопольців будь-якого віку він буде безкоштовний. Реалізувати його можна буде за договором з керівниками навчальних закладів. Їм буде надано спеціальний код доступу.
Ознайомитися з тестуванням можна на сайті.

Свої позитивні відгуки щодо програми та її перспективи висловили всі гості зустрічі, а також висловили сподівання, що можливість отримати паспорт, з’явиться у мелітопольців найближчим часом, і висловили побажання, щоб пройти таке тестування могли учні 9-х класів. Безумовно, користь від нього відчують старшокласники і навіть, дорослі мелітопольці.

Редакційно-видавничий відділ