Професор кафедри вищої математики і фізики, доктор фiзико-математичних наук Валерiй Кiдалов бере участь у виконанні міжнародного проєкту H2020-MSCA-RISE Self-sufficient humidity to electricity Innovative Radiant Adsorption System Toward Net Zero Energy Buildings.

Учасники проекту: вчені з Іспанії, Португалії, України, Азербайджану та Узбекистану.

Мета проекту: отримання електрики з вологості довкілля.

За час виконання проекту Валерій Кідалов працював у провідних наукових центрах.

1. Узбекистану ARIFOV INSTITUTE OF ION-PLASMA AND LASER TECHNOLOGIES OF UZBEKISTAN ACADEMY OF SCIENCES

Інститут є одним із провідних центрів у галузі фізичної електроніки, іонно-плазмових технологій, лазерної фізики та технологій, оптики, у тому числі нелінійної, спектроскопії, молекулярної фізики. Відомий світовій громадськості своєї наукової школою в галузі дослідження взаємодії корпускулярних потоків, плазми та лазерного випромінювання з поверхнею твердого тіла та нелінійно-оптичних явищ, а також застосування заряджених частинок та потужного лазерного випромінювання для спрямованої зміни та контролю властивостей матеріалів.

Також Валерій Кідалов активно працював із лідером проєкту від Узбекистану Борисом Оксенгендлером, доктором фізико-математичних наук, видатним ученим у галузі теоретичної фізики

2. Азербайджану JSC National Nuclear Research Center.

На спільному семінарі вчені з України розповіли про свої розробки. Валерій Кідалов представив доповідь “Гетероструктури на основі нано пористих з’єднань”, а Олексій Любченко розповів про свою роботу “Діагностика структурної досконалості сполук Al(Ga)N методами рентгенівської дифракції”.

Валерій Кідалов активно працював із лідером проекту від Азербайджану Sadigov Azer, який є провідним спеціалістом у галузі розробки лавинних фотодіодів.

Зараз Валерій Кідалов проходить стажування у Дортмундському технічному університеті (Німеччина), де спільно з вченими цього університету працює у лабораторії спиною спектроскопії.

Для подання нового проєкту вчений з України Юрій Бочеріков (Інститут фізики напівпровідників) приїхав до Дортмундського технічного університету.

На засіданні кафедри фізики Дортмундського технічного університету були представлені результати проекту з отримання електрики з вологості, також було показано що у звичайній мінеральній ваті, яка застосовується для утеплення будинків, можна генерувати електрику. Таким чином утеплювачі будинків будуть ще й генераторами електрики.