Четвертого жовтня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного під керівництвом голови Вченої ради, ректора Сергія Кюрчева відбулось плановане засідання. Воно проходило у дистанційному форматі.

Порядок денний складався з наступних питань:

1 Розгляд атестаційних справ:
– доктора економічних наук Єременка Дениса Володимировича щодо присвоєння вченого звання професора по кафедрі економіки і бізнесу;
– доктора технічних наук Лисенко Ольги Валеріївни щодо присвоєння вченого звання професора по кафедрі електроенергетики і електротехнологій.
2 Про результати вступної кампанії в університеті у 2022 році.
3 Про підготовку до акредитації освітніх програм у 2022-2023 н.р.
4 План реалізації «СтратегіЇ інтернаціоналізації в ТДАТУ науково-педагогічними працівниками у 2022-2023 навчальному році».
5 Різне.

На засіданні вченої ради університету були розглянуті дві атестаційні справи: доктора економічних наук Єременка Дениса Володимировича щодо присвоєння вченого звання професора по кафедрі економіки і бізнесу; доктора технічних наук Лисенко Ольги Валеріївни щодо присвоєння вченого звання професора по кафедрі електроенергетики і електротехнологій. Вчена рада таємним голосуванням підтримала кандидатури колег.

Заступник відповідального секретаря Іван Чижиков та керівники відокремлених структурних підрозділів доповіли про результати вступної кампанії в університеті та ВСП фахових коледжів ТДАТУ у 2022 році.

Вступна кампанія цього року відбувалася в надскладних умовах. Через окупацію Мелітополя та всієї інфраструктури ТДАТУ, університет був тимчасово переміщений до Запоріжжя. Однак, це не завадило колективу нашого ЗВО успішно проводити профорієнтаційну роботу та вступну кампанію. Приємно, що багато випускників шкіл Мелітополя та населених пунктів району вирішили отримувати вищу освіту саме у ТДАТУ. Міністерство освіти і науки України, розуміючи складність ситуації, суттєво спростило умови вступу до ЗВО вступникам особливо небезпечних територій.

Щоб допомогти вступникам, в Університеті було створено профорієнтаційну групу. У форматі 24/7 на офіційному сайті ТДАТУ, у соцмережах надавалася актуальна інформація, відповіді на питання та практична допомога щодо усіх питань вступної кампанії. Результат чималих зусиль не виявився марним – підсумки з набору вступників виявилися навіть кращі, ніж у минулому році. Така ж сама ситуація і у коледжах ТДАТУ.

Перший проректор університету Олександр Ломейко доповів про підготовку до акредитації освітніх програм у 2022-2023 н.р. Відповідно до плану акредитацій ТДАТУ на 2022-2023н.р., заплановано проходження акредитаційних експертиз з 11 освітніх програм, у тому числі 8 бакалаврського, 1 магістерського рівнів та 2 – освітньо-наукові програми. Він акцентував увагу на том, що успішне проходження акредитаційної експертизи є можливим за умови виконання усіх критеріїв Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Однією з головних вимог є наявність у науково-педагогічних працівників необхідної кількості пунктів їх професійної активності. Завдяки роботі відділу моніторингу якості освітньої діяльності, в університеті було відновлено роботу бази професійної активності НПП. Олександр Петрович наголосив на необхідності наявності науково-методичних розробок, конспектів лекцій та навчальних посібників або підручників. Пріоритетним напрямом діяльності НПП залишається їх активна робота у складі акредитаційної комісії та галузевих експертних рад НАЗЯВО, науково-методичних рад МОН України, комісіях Державної служби якості освіти, а також у органах місцевого самоврядування.

Начальник відділу міжнародних зв’язків Вікторія Лемещенко-Лагода доповіла про план реалізації «Стратегії інтернаціоналізації в ТДАТУ науково-педагогічними працівниками у 2022-2023 н.р.» Вона зазначила, що стажування НПП за кордоном надає нові теоретичні та практичні знання, змогу опанувати новітні унікальні методики, набути досвіду викладацької діяльності, обмінятися корисною інформацією із зарубіжними колегами та встановити нові наукові зв’язки. Можливістю дистанційного стажування скористалися 9 викладачів ТДАТУ, які знайомились з методиками викладання та підходами до організації навчання студентів в університетах Польщі.

У вересні 2022 р. для здобувачів вищої освіти ТДАТУ відбулись презентації закордонних виробничих практик та стажувань від компаній ФІН Агро Консалтинг та Профітім. За ініціативи кафедри геоекології та землеустрою, було прийнято заявку ТДАТУ на членство у Global Waste Cleaning Network – міжнародній екологічній організації. Членство університету триватиме до 31.08.2025 року. Також у вересні було проведено презентацію програм Фулбрайт для НПП, в якому представники Офісу Фулбрайт розповіли про актуальні конкурси та умови участі у них. Партнер ТДАТУ – Індонезійський університет СТЕКОМ також надіслав запрошення на участь у якості лекторів у серії міжнародних вебінарів. Щомісяця відділ міжнародних звязків публікую добірку конкурсів та актуальних можливостей для НПП та здобувачів вищої освіти.

З усіх питань, розглянутих на засіданні вченої ради, було прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.