22 травня ректор Таврійського державного агротехнологічного університету, професор Сергій Кюрчев взяв участь у роботі 8 Міжнародній науково-діловій конференції «Відновлювані джерела енергії», яка відбулася у м. Арламув (Польща), співорганізатором конференції виступив ТДАТУ.

Вона була присвячена останнім розробкам та інноваціям у сфері відновлюваної енергетики з метою вивчення стійких рішень для кращого майбутнього, а це – одна зі стратегічних цілей розвитку України.

Мелітопольщина має значні перспективи розвитку вітроенергетики завдяки освоєнню вітрового потенціалу степових районів, зокрема Приазовського. Найбільша вітрова електростанція України, розташована поблизу села Приморський Посад Мелітопольського району Запорізької області — Ботіївська вітрова електростанція. Вона входить до топ-5 найбільших наземних ВЕС у Центральній та Східній Європі.

На сьогоднішній день Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного єдиний ЗВО півдня України який готує фахівців для енергетичних об’єктів відновлюваної енергетики. Наші студенти вивчають вітроустановки, сонячні енергоустановки тощо. П’ять років тому компанія ДТЕК і ТДАТУ уклали договір про співпрацю в науково-технічній сфері. Ключовими цілями партнерства є підготовка фахівців для підприємств відновлюваної енергетики, проведення спільних наукових досліджень і розвиток інновацій. Програма співпраці передбачає підготовку і подальше працевлаштування випускників ТДАТУ на підприємствах ВІНД ПАУЕР і інших виробничих підприємствах компанії ДТЕК.

Через повномасштабну війну, в Україні не працюють майже 600 МВт вітроенергетичних потужностей у Запорізькій області. Після завершення війни і відновлення енергетичного комплексу Мелітопольщини і в цілому Запорізької області, який є найпотужніший в нашій державі, генерування електроенергії складе понад чверть виробництва всієї України. Це унікальний регіон, де енергію виробляють як традиційними, так і нетрадиційними методами: АЕС, ТЕС, ГЕС, а також вітрові та сонячні електростанції.