05 вересня 2018 року ректор ТДАТУ Кюрчев В.М. взяв участь у розширеному засідання Комітету з питань науки і освіти. На засідання було розглянуто ряд актуальних питань щодо розвитку освіти в сучасних умовах. Порядок денний включав наступне:

вручення дипломів та нагрудних знаків лауреатам Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок.

контрольне питання: “Про підсумки розвитку національної системи освіти у 2017/2018 навчальному році та першочергові завдання на новий 2018/2019 навчальний рік (інформація Міністерства освіти і науки України)”.

“Про попередні підсумки вступної кампанії до закладів вищої, фахової передвищої і професійно-технічної освіти України у 2018 році”.

 розгляд важливих проектів законів щодо протидії булінгу,  організації інклюзивного навчання, діяльності наукових парків, а також щодо підвищення державної підтримки Національної академії наук України та національних галузевих академій наук. Слід відзначити розглянуте питання щодо внесення змін до Закону України “Про освіту”.

Серед доповідачів – Перший заступник Голови Комітету – Співаковський О.В., Міністр освіти і науки України – Гриневич Л.М., генеральний директор директорату вищої освіти  і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України – Шаров О.І.

Крім народних депутатів України та представників міністерства і наукових установ, у засіданні брали участь ректори закладів вищої технічної освіти з усієї України.

Міністр освіти і науки України Гриневич Л.М. розповіла учасникам про стан вітчизняної вищої технічної освіти та зусилля уряду щодо забезпечення потреб закладів вищої технічної освіти, а також вплив правових, демографічних, економічних й інших факторів на кількісні та якісні показники підготовки фахівців для реальної економіки тощо. Міністр також розповіла про ряд доручень Прем’єр-міністра України щодо заходів направлених на підтримку інноваційної діяльності й підготовки пакету проектів законів стосовно трансферу технологій і запросила учасників засідання долучитися до розробки цих документів.

Після певних дискусій ці питання і надалі розглядатимуться на пленарних засіданнях Верховної Ради.

Прес-служба ТДАТУ