12 – 14 травня 2016 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. Івана Франка відбулася ХІІІ Міжнародна наукова конференція «Молодіжна політика: проблеми та перспективи», яка зібрала понад 100 науковців з багатьох регіонів України та Польщі.

Організатором заходу була кафедра правознавства, соціології та політології Дрогобицького вишу, співорганізаторами виступили Жешувський університет, Вища державна східноєвропейська школа у Перемишлі, Соціологічна асоціація України, Українська асоціація дослідників освіти, Академія наук вищої школи України.

Учасниками конференції були відомі дослідники у галузі соціології молоді, які репрезентували різні наукові школи вітчизняної та польської соціології, а також державні службовці, представники молодіжних громадських організацій, студенти.

Таврійський державний агротехнологічний університет на цій конференції  представляла керівник відділу соціологічних досліджень, к.соц.н., доцент  кафедри суспільно-гуманітарних наук Городецька Олена Георгіївна.

Упродовж трьох днів обговорювалися найактуальніші проблеми формування та реалізації молодіжної політики в національному і міжнародному контекстах. Робота конференції охопила такі тематичні напрями: молодь на пограниччях країн Центральної та Східної Європи; теоретичні і прикладні аспекти формування громадянської ідентичності й патріотизму молоді; внутрішньо переміщені особи: соціальний захист молоді; молодь у сучасних глобалізаційних процесах; освітня політика: сучасні тренди.

Програма конференції була дуже насиченою: окрім пленарного та шести секційних засідань, пройшов «круглий стіл» за участю студентів українських і польських університетів «Роль студентського самоврядування в підвищенні якості університетської освіти та забезпеченні академічної доброчесності». Також відбувся «круглий стіл» «Розвиток лідерського потенціалу університетів», у межах якого представлено Програму розвитку лідерського потенціалу у вищій освіті України (Британська Рада, Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України). Матеріали виступів учасників конференції увійшли до міжнародного наукового збірника «Молодіжна політика: проблеми та перспективи. Випуск 7» (Дрогобич – Жешув, 22 друк. арк.).

Кафедра суспільно-гуманітарних наук