Згідно з планом проведення акредитацій, у 2023 році на механіко-технологічному факультеті ТДАТУ були підготовлені відомості про самооцінювання освітньої програми «Галузеве машинобудування» спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» рівня вищої освіти «Магістр», на якій зараз проходять підготовку 74 студенти.

Історія створення освітньої програми з відкриття нової спеціалізації “Механізація переробки та зберігання сільськогосподарської продукції” в 1993 році в рамках найчисленнішої спеціальності “Механізація сільського господарства”. В зв’язку з високим попитом на таких спеціалістів у 2003 році була відкрита нова спеціальність “Обладнання переробних і харчових виробництв” за якою велась підготовка спеціалістів і магістрів до 2016 року.

За ці роки в університеті була створена потужна матеріально-технічна база для підготовки фахівців, яка налічувала 9 лабораторій, кожна з яких містила обладнання з повним циклом переробки зерна, м’ясо-молочної продукції, овочів та фруктів, виробництва хлібобулочних і борошняних кондитерських виробів, олії та напоїв а також лабораторії процесів та апаратів і лабораторії механічної та термічної обробки деталей. За цей період готувалось понад 50 випускників-спеціалістів та 10-15 магістрів в рік. У 2016 році на основі вивчення ринку праці, потреб роботодавців регіону, а також враховуючи запит з боку вступників, університет отримав ліцензію для підготовки магістрів зі спеціальності “Галузеве машинобудування”. У 2018 р. ОП була вперше акредитована.

Активну участь, крім гаранта ОП проф. Кирила Самойчука та професорсько-викладацього складу випускової кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика, в підготовці необхідних даних взяли кафедри:

– інженерної механіки та комп’ютерного проєктування;
– менеджменту та публічного адміністрування;
– експлуатації та технічного сервісу.

Висока якість підготовки магістрів за спеціальністю Галузеве машинобудування підтверджена протоколом №17 (46) НАЗЯВО від 21.11.2023 р. Ухвалено рішення про надання умовної акредитації освітній програмі «Галузеве машинобудування» на 1 рік (сертифікат про акредитацію освітньої програми №6130 від 22.11.2023).