5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів. Свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН в 1985 році.

День волонтера – це свято, коли ми відзначаємо роботу та зусилля людей, які добровільно віддають власний час та енергію, щоб допомагати іншим.

Сьогодні волонтерство є важливою складовою суспільства, адже ці люди змінюють світ на краще, допомагаючи тим, хто цього дійсно потребує.

В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття, а сьогодні визнаний на рівні держави і регламентується Законом України «Про волонтерську діяльність».

В умовах воєнного часу поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення. Українські волонтери – це головна підтримка для ЗСУ. Вони виробляють та знаходять необхідні речі першої необхідності, підтримують моральний дух бійців. Також волонтери допомагають дітям й дорослим, піклуються про тварин, забезпечують усім комфорт та безпеку.

За час повномасштабної війни волонтером став кожен. Майже кожен з університетської спільноти ТДАТУ долучається до волонтерського руху: донатимо на ЗСУ, здаємо кров, допомагаємо нужденним.

У 2023 році у номінації «Студент – волонтер року» була відзначена студентка факультету агротехнологій та екології Олександра Мінченко.

Викладач ТДАТУ Валерій Газаєв з перших днів війни став волонтером і до сьогодні очолює Гуманітарний фонд «Підтримка Мелітополя», він допомагає не тільки мелітопольцям, але й нужденним у Херсонській, Миколаївській областях. Дякуємо вам.

Дякуємо всім, хто допомагає нашій країні, за вашу працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу!

Бажаємо усім вам невичерпної енергії, впевненості, наснаги у нелегкій, але дуже потрібній роботі!

Разом до перемоги!