Підприємницька ініціатива – невидимий і надпотужний чинник розвитку. Відкрити власну справу, організувати своє підприємство – це завжди величезний ризик. Кожне таке рішення приймається, виходячи з конкретної ситуації та передбачають відмову від способу життя, що склався, на користь створення власної справи.

Бізнесменом практично може бути будь-яка людина: інженер, економіст, технік, агроном, маркетолог, робітник, студент, домогосподарка. Треба тільки визначити власні підприємницькі здібності та ймовірні можливості стати бізнесменом. Але залишитися бізнесменом зуміють лише ті, хто нестандартно мислить, має силу волі, цілеспрямованість, велику працездатність, націленість на пошук нового.

Часто людей стримують такі внутрішні чинники: «в нашій країні це складно», «я не розуміюся на цьому», «в мене немає стартового капіталу». Але часто для того, щоб наважитися почати власну справу, потрібно лише отримати певну сукупність практичних знань і надихнутися досвідом тих, хто вже успішно створив власний бізнес.

Саме для цього для студентів на базі університету за сприяння «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), Запорізького Інформаційно-консультаційного центру «Агро-Таврія» (під керівництвом Подшивалова Г.В.) та фінансової підтримки держави Канада (DFATD) створена Бізнес-школа «Як організувати власний бізнес». З даного курсу студенти дізнаються найголовніше, що потрібно знати кожному бізнесмену-початківцю.

У роботі школи беруть участь біля 40 студентів різних спеціальностей, які працюють над власними бізнес-моделями та по закінченню курсу презентують свої ідеї перед представниками регіонального бізнес-сектору.

Метою даного бізнес-курсу є надання студентам практичних навиків щодо побудови свого бізнесу, реєстрації та ведення справи, а якщо у слухачів курсу вже є бізнес-ідея, то відпрацювання на практиці її реалізацію, складання конкретного бізнес-проекту.

Діяльність Бізнес-школи «Як організувати власний бізнес» забезпечують викладачі кафедри маркетингу, економіки, обліку та оподаткування та запрошені фахівці з Державної реєстраційної служби, Податкової служби, банківського сектору, керівники аграрних підприємств.

Основні завданнями, що поставлені перед організаторами бізнес-школи є надання студентам знань сутності та форм підприємницької діяльності, принципам вибору певного виду підприємницької діяльності, вміння розраховувати витрати на створення фірми, підготовки документів і реєстрації фірми певної організаційно-правової форми, укладання угод, прийняття ефективних рішень, розробки бізнес-моделей стартапів, розраховувати бізнес-план, вести облік і звітність в підприємницькій діяльності та ін.

Бізнес-школа – це платформа для спілкування молоді, яка ще навчається з бізнес-молоддю, яка вже веде підприємницьку діяльність. Це два місяці «повного занурення» в тему бізнесу і підприємництва. Це цікаві знайомства і нові ділові зв’язки, а також «тренувальний майданчик» для команд майбутніх стартапів, який дозволяє їм отримати необхідні знання і розвинути затребувані навички, одночасно застосувавши їх на практиці.

Проект націлений на мотивацію молоді до старту в підприємництві і спонукання більшого інтересу до бізнес-тематики. Учасники мають можливість в інтенсивному форматі пройти етапи від вибору бізнес-ідеї до «краш-тесту» моделі їх бізнесу під керівництвом підприємців-експертів.

Після закінчення бізнес-курсу слухачі отримають сертифікат та унікальний досвід, навички генерувати бізнес-ідеї, вивчати їх, оцінювати і реалізовувати в життя. Для студентів з’явиться можливість відкрити власну справу, проявити кращі риси свого характеру: завзятість, працьовитість, любов до самоосвіти. Переконані, цей курс надасть студентам не лише знання, але й сили і натхнення, щоб брати відповідальність на себе, бути підприємливим і змінювати реальність навколо себе.

За інформацією директора ІПОД Подшивалова Г.В.