Дортмундський технічний університет з весни 2022 року пропонує гостьові резиденції науковцям, яким загрожує війна в Україні. Програма допомоги фінансується ректоратом та приймаючим факультетом. Серед прийнятих науковців доктор фізико-математичних наук, професор кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ Валерій Кідалов, який зараз проводить наукові дослідження на фізичному факультеті.

Український вчений Валерій Кідалов проводить свої дослідження в Дортмундському технічному університеті з тих пір, як у його рідній країні почалася війна. Фізик наразі працює на кафедрі вищої математики і фізики та є директором Науково-дослідного інституту нанотехнологій і наноматеріалів Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного в Мелітополі – південному українському місті, яке одним із перших було окуповане у лютому 2022 року.

Професор Кідалов на той час перебував в Азербайджані на дослідницькому проєкті і не зміг повернутися на батьківщину. Два наукові проєкти під його керівництвом в цей час виконувались у ТДАТУ за рахунок коштів державного бюджету, але всі матеріали та обладнання, закуплені для цієї мети, потрапили до рук окупантів.

Зараз у Дортмундському технічному університеті в невеликій команді професор Валерій Кідалов досліджує спін-фліп-раманівську спектроскопію. Крім того, він організував семінар для колективу лабораторії експериментальної фізики. Разом із дослідниками Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України професором Георгієм Тарасовим та доктором Юрієм Бачериковим Валерій Віталійович поділився результатами проєкту ГОРИЗОНТ 2020 з розвитку інноваційних технологій для пасивних будинків.

Наразі професор Кідалов працює над тим, щоб подати заявку на власне стороннє фінансування та подати заявку на стипендію, щоб мати можливість продовжувати свої дослідження самостійно.