Вересень – особливий місяць для Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. У другу п’ятницю вересня університетська спільнота традиційно відзначає День університету.

І хоча офіційним днем заснування університету є 9 лютого 1932 року, було прийнято рішення, що вересень – місяць початку нового навчального року, коли ми радо приймаємо нове студентське поповнення до родини ТДАТУ, це і є найбільшим спільним святом, яке єднає усіх: студентів, випускників, викладачів, друзів університету.

Саме тому у 1992 році, у рік 60-річчя МІМСГ, рішенням Вченої ради, у вересні було засновано День навчального закладу.

За 91 рік, саме стільки в цьому році виповнилося ТДАТУ, університет пережив різні часи: становлення та Другу світову війну, евакуацію в Ашхабад; післявоєнну відбудову. Мирне життя і розвиток ТДАТУ було зупинено російськими окупантами 24.02. 2022 – танками, ракетами окупацією університету і всієї інфраструктури ЗВО та релокацію до Запоріжжя.

Ми пам’ятаємо свою славетну історію МІМСГ – ТДАТА – ТДАТУ. За роки свого існування Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного з невеликого реального училища перетворився на сучасний заклад вищої освіти, який випустив у доросле життя понад 80 тисяч випускників.

З нашим університетом пов’язана доля багатьох відомих фахівців різних галузей, вчених, державних діячів, керівників підприємств. Серед них 10 стали Героями: Микола Малюга – Герой Радянського Союзу, який загинув у роки Другої світової війни; Дмитро Моторний – Герой України, двічі Герой Соціалістичної праці. Герої Соціалістичної праці: Іван Трубілін, Володимир Погорєлов, Андрій Дикун, Олександр Колісниченко, Яков Михайленко, Микола Должиков, Володимир Воронін.

Ми пишаємося нашими випускниками: академіком Михайлом Рунчевим; д.т.н., професором, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, багаторічним ректором ТДАТУ Володимиром Кюрчевим; народним депутатом Сергієм Мінько; міським головою м. Мелітополь Іваном Федоровим; головою Аграрного союзу України Геннадієм Новіковим; міським головою м. Василівки Сергієм Каліманом; керівниками аграрних підприємств, науковцями, політиками. І цей список славетних випускників можна продовжити.

Як і у 1941 році, випускники і викладачі ТДАТУ пішли боронити свою країну – відстоювати незалежність і територіальну цілісність України. На полі бою віддали своє життя наші випускники: Дмитро Закревський, Артем Типенко, Дмитро Мікулін, Павло Штанько, Денис Анацький. Пам’ять про них завжди в наших серцях.

Повномасштабна війна, яку розпочала рф, докорінно змінила реалії життя країни і Університету в тому числі. Вже другий рік ТДАТУ релокований до Запоріжжя, а в його приміщеннях та на дослідних полях російські окупанти створили песевдоуніверситет мгу.

Тим не менш, університет вистояв і продовжує боронити освітянський фронт. Прикладом цьому стали підсумки вступної кампанії, яка довела підтримку України, бажання молоді навчатися в українських закладах освіти.

У 2023 році отримувати освіту у ТДАТУ вирішила найбільша кількість здобувачів за всю його історію!

Таврійський ДАТУ тримає достойний рівень в міжнародних та національних рейтингах: друге місце в Україні серед аграрних закладів вищої освіти, та третє місце в Запорізької області.

Днями, на зборах трудового колективу була прийнята нова Стратегія розвитку ТДАТУ, цілями якої є збереження досягнень попередніх років, але й забезпечення умов для сталого, а найголовніше – випереджального розвитку університету у розбудові післявоєнної України.

Сьогодні у ТДАТУ продовжують працювати висококваліфіковані науковці, викладачі, які віддані своєму університету. Серед них доктори наук, професори, академіки та членів-кореспонденти галузевих академій наук України, науковий доробок яких відомий далеко за межами нашої держави.
Новітні інформаційні технології дозволяють організовувати освітній процес дистанційно, за допомогою електронних платформ.

В Університеті продовжує функціонувати дуальна форма навчання, коли здобувачі вищої освіти практичну частину матеріалу засвоюють безпосередньо на підприємствах. З 2020 року Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного став представником аграрних ЗВО півдня України, де і зараз успішно реалізується новітня магістерська програма «Агрокебети».

Саме у ТДАТУ працює відділ міжнародних зв’язків, завдяки якому студенти мають можливість проходити стажування за кордоном. Програми подвійного дипломування дають можливість навчатися за кордоном.

Не дивлячись на постійні обстріли ворога, університетська спільнота працює, навчає та наближає Перемогу на освітянському фронті.

Вітаємо усіх науковців, студентів, співробітників з Днем Університету!

Бажаємо перемоги, миру, повернення у рідні стіни та процвітання Таврійському ДАТУ!

Vivat, ТДАТУ! Живи і процвітай! Разом до Перемоги! Слава Україні!