В рамках впровадження дуальної системи освіти на базі Таврійського державного агротехнологічного університету був проведений виїзд до НПП «Великий луг», з метою проведення занять з дисципліни «Наукова та освітня діяльність в заповідних територіях». Поїздка до заповідника була організована  інститутом післядипломної освіти та дорадництва (ІПОД) за підтримки українсько-канадського проекту «UHBDP: Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва»

Тематичні заходи за напрямком дисципліни були сплановані співробітниками кафедри «Екології та охорони навколишнього середовища» в особі д.б.н., проф. Волоха Анатолія Михайловича та к.б.н. ст. викл Щербини Валентини Вікторівни.

Хід роботи передбачав проведення лекцій-бесід із провідними співробітниками наукового та екопросвітницького відділу НПП. Під час яких студентам-екологам розповіли про тематичні заходи що проводять на заповідних територіях, методологічну та методичну базу роботи наукового сектору.

Студенти в рамках бесіди із провідним ботаніком НПП студенти-екологи мали змогу попрацювати із геоботанічними колекціями установи, та набули досвіду роботи із визначниками і перейняли досвід визначення червонокнижних представників флори НПП «Великого лугу».

В ході доповіді провідного ентомолога студенти ознайомились із ентомологічними колекціями. Провідні фахівці розповіли про найбільш типових комах регіону.

Після тематичних лекцій працівники НПП підготували студентам виставку фахових видань, наукових та методичних друкованих праць установи. Надали можливість студентам-екологам ознайомитись із матеріалами «Літопису природи» за останні роки та провести порівняльний аналіз даних.

Після науково-тематичних заходів студентам було запропоновано відвідування екотроп. Під час екскурсії студенти не лише ознайомлювались із краєвидами місцевості, а також на практиці ознайомились із прийомами екопросвітницької діяльності, елементи якої містились в усних повідомленнях екскурсоводів та схемах побудови екскурсійних маршрутів.

Кафедра «Екології та охорони навколишнього середовища» виражає подяку співробітникам НПП «Великий луг» які прийняли участь у тематичних заходах та Подшивалову Геннадію Валерійовичу директору ІПОД за сприяння в організації поїздки.