На кафедрі вищої математики і фізики Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного у рамках ІХ Всеукраїнської науково-технічної конференції здобувачів вищої освіти ТДАТУ відбулося засідання секції «Вища математика і фізика» в змішаному форматі під гаслом Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку «Створення спільнот, готових до клімату».

На початку конференції із вітальним словом до учасників звернулась завідувач кафедри вищої математики і фізики, д.п.н., професор Наталя Сосницька, яка наголосила на актуальності питань, винесених для обговорення, підкреслила значення наукової роботи здобувачів освіти для їх навчання, виокремила тематику доповідей: «Напрями та виклики Четвертої промислової революції (нанотехнології, квантові та енергозберігаючі технології)», «Математичне моделювання та оптимізація в задачах агропромислової сфери», «Імітаційне комп’ютерне моделювання фізичних явищ та процесів», та побажала учасникам конференції успіхів у представленні своїх результатів

Наталя Леонідівна ознайомила присутніх з порядком роботи засідання, повідомила про перелік матеріалів конференції, розповіла про шляхи удосконалення наукової роботи здобувачів освіти і викладачів.

На конференції з доповідями виступили здобувачі вищої освіти ТДАТУ, здобувачі фахової передвищої освіти ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ» та ВСП «Ногайський фаховий коледж ТДАТУ», учень Мелітопольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №14 та вихованці гуртка «Радіоелектроніка» (ЦДЮТ імені Є. М. Руднєвої, м. Бердянськ).

Доповіді були різноманітними і стосувались, як фундаментальних проблем математики та фізики, так і прикладних задач. Теми доповідей були актуальні і зацікавили присутніх, про що свідчив ряд запитань та коментарів від них. Доповіді показали, що студенти та учні дуже обізнані в темах своїх досліджень.

Найбільш активну участь в обговоренні прийняли: д.т.н, професор Володимир Надикто, д.пед.н., професор Наталя Сосницька, к.т.н., доцент Ольга Назарова, к.т.н., доцент Микола Данченко.

У номінації «Краща наукова доповідь» було відзначено доповідь «Квантові технології – напрям «Industry 4,0»» студента 11ЕЕ ТДАТУ Іллі Шарлая, науковий керівник д.п.н., професор Наталя Сосницька. У номінації «За оригінальність ідеї» було відзначено дві доповіді: «Вибір стратегії успіху ігрової задачі» учня Мелітопольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14 Гліба Філобока, науковий керівник доктор філософії в галузі знань «Математика та статистика», асистент Лариса Халанчук та «Li-Fi – високошвидкісна комунікаційна технологія майбутнього» вихованця гуртка «Радіоелектроніка» ЦДЮТ імені Є. М. Руднєвої, науковий керівник к.ф.-м.н. Сергій Сімченко, керівник гуртка «Радіоелектроніка».

За участь у конференції всі учасники отримали сертифікати, а найкращі студенти – грамоти за активну участь у ІХ Всеукраїнській науково-технічній конференції здобувачів вищої освіти ТДАТУ.

Колектив кафедри щиро дякує всім учасникам, які взяли участь у конференції як безпосередньо, так і в онлайн-форматі, та їх керівникам за співпрацю і запрошує всіх бажаючих до подальшої наукової співпраці.

Альона Дяденчук,
старший викладач кафедри вищої математики і фізика