Викладачі кафедри фінансів, обліку і оподаткування к.е.н., доцент Наталія Радченко, к.е.н., доцент Інна Якушева та здобувач 4 курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування Олександр Пересипкін взяли участь у ХV Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток банківських систем світу в умовах глобалізації фінансових ринків».

Конференція була організована та проведена Університетом банківської справи на базі Черкаського інституту.

Співорганізаторами конференції виступили: Краківський економічний університет (Польща), Поліський державний університет (Білорусь), Латвійський університет (Латвія), Ужгородський національний університет (Україна), Кавказький університет (Азербайджан), Громадська організація «Україноамериканська асоціація працівників вищої школи».

На конференцію було надіслано тези 83 доповідей від понад 100 учасників із різних регіонів України та зарубіжних країн.

На панельній дискусії та секційних засіданнях взяли участь представники університетів зарубіжних країн: Поліського державного університету (Білорусь), Самаркандського інституту економіки і сервісу та Ташкентського державного економічного університету (Узбекистан), Євразійського національного університету імені Л.М. Гумільова, Академії Кайнар, Науково-дослідного інституту фінансового і податкового права (Казахстан).

На панельній дискусії «Банківські системи країн світу: забезпечення стабільності, антикризовий досвід і конкурентні переваги» учасники конференції обговорювали актуальні теоретичні й практичні проблеми за напрямками:

1. Трансформація забезпечення фінансової стабільності банківського сектору в сприянні сталому розвитку.
2. Фінансова цифровізація: процеси, регулювання, проблеми і виклики часу.
3. Цифрові фінансові активи в сучасній грошовій системі.

Учасники конференції обговорили широке коло проблемних питань щодо нових викликів стабільності фінансових систем, враховуючи динаміку процесів цифровізації та невирішеність проблеми світової пандемії COVID-19, які, як два важливих поліаспектних чинника, впливають на монетарну і бюджетну політики, розвиток банківських систем, загострюють проблематику фінансової безпеки, змінюють стратегії менеджменту, підходи фінансового консалтингу.

Значна увага була приділена питанню діджиталізації, прискоренню процесів впровадження фінансових інновацій на основі цифрових технологій та поглиблення інклюзії фінансових послуг. Було підняте гостро дискусійне питання цифрових активів як нової форми грошей, невизначеності їх правового режиму, глобальної ініціативи центральних банків стосовно випуску власних цифрових валют та моделей регулювання.

Наталія Радченко, к.е.н.;
доцент кафедри фінансів, обліку і оподаткування