У листопаді 2020 року виповнюється 100 років одному з найстаріших аграрних навчальних закладів України – Оріхівському коледжу.

Історія ВСП «Оріхівський фаховий коледж ТДАТУ» починається з 1920 року. Тоді на вул. Німецькій в орендованому приміщенні колишнього реального училища розпочала роботу агротехнічна школа, яка мала два відділення – агрономічне і технічне. Педколектив складався з 15 викладачів.

Директором було призначено М. К. Тарантаєва. Матеріальна база школи складалась з 200 га землі, 10 га плодорозсадника, двох пар биків, трьох бричок з посівним матеріалом. В 1921 році в школі з’явився трактор «Фордзон», була відкрита перша майстерня. Перший випуск відбувся у 1922 році.

Через 10 років, у 1930-му, агропрофшкола була перетворена в сільськогосподарський технікум, який став готувати техніків землекористування. Для навчального закладу була відведена земля по вул. Луговій (сучасна вулиця Тимірязєва), побудовані два перші корпуси, розбито сад. Покращилась матеріальна база. З’явились снопов’язалка, молотилка, лобогрійка, нове устаткування в кабінетах фізики, хімії, геології. Учні проходили практику в МТС та підсобному господарстві. У 1938 р. відкрилось зоотехнічне відділення. До війни технікум випустив 908 агрономів та 43 механіки.

У 1941 році розпочалась Друга світова війна. Її учасниками стали сотні викладачів, співробітників та учнів технікуму: І. Тереник (нагороджений двома орденами Вітчизняної війни, орденом Червоної Зірки); дійшов до Берліна П.К. Глущенко – артилерист; загинув при прориві блокади Ленінграда В. Клюєв; загинув смертю хоробрих при штурмі Берліна В. Коломієць; вразила куля викладача Буряченка.

19 вересня 1943 року Оріхів було визволено від фашистів. Корпуси технікуму окупанти спалили, а устаткування вивезли. Заняття розпочались у вересні в малопристосованих приміщеннях і на садибі учбового господарства.

У 1946 році відбувся перший післявоєнний випуск (58 спеціалістів). Зміцнювалась база, відбудовувались корпуси, складались плани на майбутнє.

Через рік розпочалась підготовка техніків-механіків. У 1956 році введено в експлуатацію новий триповерховий навчальний корпус, збільшився викладацький склад, приєдналась школа полеводів, поповнився машинно-тракторний парк. Директором став фронтовик М.Я. Гольдфельд. У той же рік було відкрите відділення бухгалтерського обліку, а у 1958 році – відкрите заочне відділення і відбувся перший випуск бухгалтерів.

З роками відкривалися нові спеціальності та зміцнювалася матеріальна база. У 2014 році навчальний заклад було реорганізовано шляхом приєднання до Таврійського державного агротехнологічного університету і на його базі створено відокремлений структурний підрозділ (ВСП) «Оріхівський фаховий коледж ТДАТУ».

Сьогодні коледж складається з трьох учбово-лабораторних корпусів, в яких розміщені 18 лабораторій, 21 кабінет, бібліотека з читальним залом, чотири комп’ютерні класи з виходом в Internet. Коледж має навчально-виробничі майстерні, три спортивні зали, два сучасні гуртожитки на 220 місць кожний, їдальню на 220 місць, 433 га власної землі. Працює музей історії коледжу, проводяться виставки науково-технічної та художньо-естетичної творчості студентів та викладачів.

Навчально-виховний процес забезпечують 45 викладачів та 7 майстрів виробничого навчання. Колективом успішно керує директор коледжу Віктор Наранович, Заслужений працівник освіти. Сьогодні у коледжі оволодівають знаннями на денному та заочному відділеннях більше 600 студентів.

Вітаємо Оріхівський коледж з віковим ювілеєм!

100 років колектив та студенти цього вищого навчального закладу пишуть його історію, відшліфовують традиції, оновлюють сьогодення і не забувають минуле.

З кожним роком, з кожним випуском і новим поповненням Оріхівський коледж зміцнює і множить свою славу, відстоює свій неповторний імідж сучасного, прогресивного, успішного навчального закладу!

У цьому заслуга всього науково-педагогічного колективу та кожного співробітника, які злагоджено, як єдиний, чіткий механізм, віддаючи весь свій професіоналізм, знання, частинки своїх сердець, виховують і навчають молоде покоління.

Бажаємо Оріхівському коледжу нашому надалі високо тримати своє горде і прекрасне призначення: надання якісних освітніх послуг та підготувати ще більше найуспішніших студентів.

Редакційно-видавничий відділ