Богатирське багатоборство як вид спорту, в якому атлети виборюють звання найсильнішого в різноманітних силових вправах (кількість цих вправ близько 100), є досить молодим, але дуже популярним та видовищним серед численних вболівальників по всьому світу.

Існує єдиний міжнародний рейтинг з богатирського багатоборства, який веде визнаний фахівець та аналітик із Данії Стеф Меттенс за допомогою своєї запатентованої системи обчислення рейтингових балів. Він офіційно щорічно акумулює всі результати змагань міжнародних та національних федерацій з цього виду спорту. Багато років Стеф збирав цю інформацію, а з 2015 року він почав вести Єдиний міжнародний рейтинг за окремими ваговими категоріями.

За останні три роки – 2018, 2019 і 2020 – завідувач кафедри фізичного виховання і спорту нашого університету, майстер спорту України міжнародного класу з богатирського багатоборства Валерій Газаєв посідає другу позицію в світовому рейтингу у ваговій категорії до 105 кг (U105) серед більш ніж тисячі спортсменів з 80 країн світу. Перше місце займає добре відомий мелітопольським вболівальникам чемпіон світу 2018 року, 3-кратний чемпіон Європи, чеський богатир Іржі Ткадлчік. На кінець 2020 року у нього 306 балів. За три минулі роки Валерій Газаєв максимально близько наблизився до лідера – в його спортивній скарбничці 290,5 балів.

Також Валерій Газаєв посідає ІІ місце в турнірній таблиці міжнародного рейтингу змагань з богатирського двоборства The Static Monsters Worldwide (підйом колоди (Log Lift) та богатирська тяга штанги (Axle Deadlift), які вперше почали проводити в Австралії у 2015 році, де і досі знаходиться штаб-квартира Міжнародної федерації з богатирського двоборства. В змаганнях взяли участь 191 спортсмен зі всього світу. Вже наступного року Валерій Газаєв зробить все можливе, щоб досягти своєї мрії – очолити Єдиний міжнародний рейтинг у ваговій категорії до 105 кг та виграти чемпіонат світу з богатирського двоборства, який пройде 24 липня 2021 року у м. Колумбус (штат Огайо, США), ліцензію на участь у якому він раніше отримав на всесвітньому відборі (підйом колоди – 152,20 кг, богатирська тяга штанги – 383 кг, сума двоборства – 535,20 кг).

Серед українських атлетів у ваговій категорії до 105 кг – а їх 27 осіб – Валерій Газаєв впевнено посідає І місце в обох рейтингах.

Кафедра фізичного виховання і спорту та спортивний клуб ТДАТУ вітає Валерія Газаєва з цим визначним спортивним досягненням та бажає йому талановитих, наполегливих учнів, ще більше перемог та злетів, гарних уболівальників та усіляких життєвих гараздів. Зичимо вам наполегливості й наснаги, удачі та підкорення нових спортивних висот, вдалих стартів і перемог в ім’я процвітання України, міста Мелітополя і нашого рідного університету. Нехай Ваш приклад буде поштовхом для масового розвитку фізкультури та спорту Мелітопольщини, взірцем для юних жителів нашого міста.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту