Забезпечення якості освіти є однією з головних умов мобільності, сумісності та привабливості системи вищої освіти будь-якої країни, головною складовою престижу закладу вищої освіти. Сприяння європейському співробітництву в забезпеченні якості освіти – це вимога Болонського процесу, а принцип інституційної автономії передбачає, що основна відповідальність за забезпечення якості лежить на ЗВО. 

9 грудня відбулось засідання кафедри геоекології і землеустрою, на якому крім співробітників були присутні: начальник Науково-методичного центру, доцент Наталя Болтянська, завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності університету, доцент Радміла Скляр та Віце-президент ГС «ГІС-Асоціація України» Олексій Черненко.

Було обговорено результати анонімної оцінки здобувачами вищої освіти освітніх програм та якості викладання навчальних дисциплін науково-педагогічними працівниками, представлені на ректораті університету від 7 грудня 2020 року. Аналіз результатів оцінювання здобувачами вищої освіти якості освітньої діяльності показав, що вони в цілому задоволені навчанням за освітньо-професійною програмою «Геоекологія і землеустрій» та рівнем викладання навчальних дисциплін геодезичного спрямування.

Було наголошено на тім, що цілі та результати навчання за освітньою програмою також повинні відповідати вимогам роботодавців, тому результати освітнього процесу повинні бути поруч з науковими розробками та новітніми технологіями. Саме до новітніх технологій належать геоінформаційні системи (технології), які набувають все більшого розповсюдження в різних сферах. Геоінформаційні системи (ГІС) – це інформаційні системи, призначені для збирання, зберігання, аналізу та візуалізації (видачі) просторових даних. Тому, геоінформаційні системи (технології) займають провідну роль в інженерній геодезії.

Перед викладачами кафедри виступив Віце-президент Громадської спілки «ГІС-Асоціація України» Олексій Черненко, який разом із колегами і науковцями з різних навчальних закладів, вже не перший рік, займається розробкою інноваційних курсів по застосуванню сучасних біоенергетичних технологій, розробкою програм «Курсів підвищення кваліфікації/ перекваліфікації фахівців для ОТГ, питаннями геоінформаційних систем: розроблення інженерних рішень і прикладних програм, впровадження в освітній процес та їх практична реалізація.

Представником Громадської спілки «ГІС-Асоціація України» було приділено особливу увагу організації науково-практичної госпрозрахункової діяльності, яка втілюється для здобувачів вищої освіти старших курсів через систему дуальної форми навчання, а саме – розроблення студентами проєктів за індивідуальними планами, які мають прикладний характер.

Завдання забезпечення якості вищої освіти є багатоплановим і включає наявність необхідних ресурсів (кадрових, фінансових, матеріальних, інформаційних, наукових, навчально-методичних тощо), організацію освітнього процесу, яка найбільш адекватно відповідає сучасним тенденціям розвитку національної та світової економіки та освіти, контроль освітньої діяльності ЗВО та якості підготовки фахівців на всіх етапах навчання.

Наталя Болтянська,
начальник НМЦ