5 жовтня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось чергове розширене засідання ректорату. Воно проходило з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних вимог. Очолив засідання перший проректор, професор, к.т.н. Олександр Скляр.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про стан навчально–методичного забезпечення дисциплін на Освітньому порталі університету.
2. Про відповідність показників професійної активності викладачів Ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності.
3. Про стан інтернаціоналізації напрямків діяльності університету та перспективи їх розвитку.
4. Різне.

Начальник науково-методичного центру Наталя Болтянська доповіла про наповнення Навчально-інформаційного порталу ТДАТУ електронними навчальними курсами з дисциплін, що викладаються в Університеті. Ця робота особливо важлива у період пандемії.

Перший проректор Олександр Скляр ознайомив з аналізом кадрового забезпечення освітнього процесу у ТДАТУ. Він  здійснювався за багатьма пунктами, серед яких були:

• наявність у викладачів за останні 5 років наукових публікацій у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз, рекомендованих МОН;
• організаційна робота на керівних посадах в закладах освіти;
• наукове консультування співробітниками ТДАТУ підприємств, організацій і установ на умовах укладання відповідних договорів з терміном дії від двох років;
• наявність мінімум трьох виданих навчально-методичних посібників тощо.

На засіданні ректорату постановили до 1 листопада провести перевірку виконання умов контракту з науково-педагогічними працівниками в частині реалізації усіх 18 пунктів професійної діяльності.

Начальник відділу міжнародних зв’язків Людмила Єфіменко розповіла про участь ТДАТУ у програмах, конкурсах і проєктах з отримання грантів. Людмила Миколаївна детально доповіла про деякі з них:

• отримав згоду проєкт «Діджиталізація економіки, як елемент сталого розвитку України та Таджикистану», загальною вартістю понад 995 тисяч євро;
• було подано 3 проєктні заявки на отримання фінансування від уряду Болгарії, відповідь на які очікується взимку наступного року;
• до співробітництва залучена Служба старших експертів (SES) з Німеччини, яка вже надала кандидатури іноземних спеціалістів для співробітництва з кафедрами: геоекології і землеустрою, плодоовочівництва, виноградарства та біохімії, рослинництва ім. професора В.В. Калитки, публічного управління, адміністрування та права та менеджменту.
• формат онлайн-спілкування підтримала викладач з Литви – д.с.н., доцент, завідувач кафедри бізнесу та економіки Маріямпольської колегії Регіна Андрюкайтне.
• ТДАТУ бере активну участь у міжнародних програмах: «Україна – NATO», «Норвегія – Україна», спрямованих на перепідготовку, соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців і осіб, звільнених у запас.

Важливе питання для професорсько-викладацького складу – це стажування. Викладачі нашого університету стажуються у Болгарії, Польщі та Німеччині. Успішно реалізується у Таврійському ДАТУ і програма подвійного диплома, за якою студенти навчаються у Німеччині.  Беруть активну  участь здобувачі вищої освіти і у виробничих ознайомчих практиках за кордоном.

Також на засіданні ректорату університету проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, професор, д.т.н. Володимир Надикто запропонував деканам факультетів надати переліки з 3-5 дисциплін, де в якості навчально-методичного матеріалу може бути використано надбання конференції «Modern Development Paths of Agricultural Production».

З усіх питань, що розглядалися на засіданні ректорату, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
прес-служба ТДАТУ