6 грудня у ТДАТУ в змішаному форматі відбулось розширене засідання ректорату. Його проводив в.о. ректора, проректор з НПР Олександр Ломейко.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про стан комерціалізації наукової діяльності в університеті за 2021 рік.
2. Про результати реалізації Стратегії інтернаціоналізації діяльності ТДАТУ за 2021 рік.
3. Про проведення у 2021-2022 н.р. Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Про стан комерціалізації наукової діяльності в університеті за 2021 рік доповідала проректор з наукової роботи Оксана Єременко. Вона акцентувала, що наукова діяльність у ТДАТУ проходить у рамках науково-дослідних інститутів, яких у ТДАТУ – 5, і виконується у рамках програми «Наука ТДАТУ 2021-2025 роки». Отримувати фінанси від наукової діяльності можливо в межах Постанови Кабміну №796 за 20 видами.

У ТДАТУ реалізовується три масштабні проєкти за рахунок державних коштів, керівники: Володимир Надикто, Оксана Строкань та Валерій Кідалов. Оксана Анатоліївна зробила детальний аналіз щодо комерціалізації по кожній кафедрі та зробила акцент на масштабних проєктах, які реалізовуються у ТДАТУ в цьому році за кошти партнерів.

Про результати реалізації Стратегії інтернаціоналізації діяльності ТДАТУ за 2021 рік доповідала Олена Тітова, помічник ректора з міжнародних питань. Вона зазначила, що на підготовчий період (2021-2022 рр.) було заплановано:

– Розвиток та підтримку міжнародних обмінів Університету (зроблено аналіз стану наявних міжнародних зв’язків, стратегічних цілей та завдань, перспектив та обмежень в їх реалізації; розроблено Стратегію інтернаціоналізації та План її реалізації на 2021-2022 роки; розпочато процес встановлення зв’язків із зарубіжними університетами).
– Підвищення рівня іноземної мови, зокрема за професійним спрямуванням, науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти (організовано заняття з англійської мови для НПП (за рівнями А1, А2): введено факультативний курс з технічної англійської мови для здобувачів вищої освіти 1 курсу (2021-2022 н.рр.) спеціальностей «Агроінженерія», «Галузеве машинобудування» та «Прикладна механіка», який відвідують 19 студентів; проведено моніторинг кафедр щодо рівня володіння викладачами англійською мовою та стану виконання відповідного пункту у контрактах).
– Підвищення рівня обізнаності про наукові та освітні програми на місцевому, регіональному, державному, європейському та світовому рівнях (проводиться робота з реєстрації науковців Університету на платформах типу NGO Agency of European Innovations, навчання викладачів у вебінарах з підготовки проєктів і участі в конкурсах програм ЄС Еразмус+ та «Горизонт Європа»; з надання інформації про міжнародні програми та залучення здобувачів вищої освіти до міжнародних проєктів).
– Створення ініціативних груп для підготовки наукових та освітніх проєктів за міжнародними програмами (проводяться співбесіди з НПП щодо створення ініціативних груп з метою підготовки проєктів за міжнародними науковими та освітніми програмами).
– Визначення наукового потенціалу Університету та орієнтація наукової діяльності на глобальний вимір (досліджуються та виявляються потенційно привабливі для інвесторів наукові напрями; наукові результати, отримані зарубіжними науковцями з метою виявлення областей для наукової співпраці; підготовлено 17 наукових профілів українською мовою).
– Підготовку до розширення міжнародної освітньої діяльності (запрошено 4 чотирьох іноземних студентів, 2 з яких зараховано; регулярно залучаються іноземні фахівці до викладання лекцій дистанційно; у 1 семестрі проведено 3 заняття англійською мовою (викладачами кафедр комп’ютерних наук та вищої математики і фізики), у 2 семестрі заплановано проведення 18 занять англійською мовою).

Про проведення у 2021-2022 н.р. Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти доповідала начальник відділу профорієнтації та довузівської підготовки Тетяна Циновська. Вона зазначила, що п’ятий рік поспіль одним із вагомих профорієнтаційних заходів є проведення Всеукраїнських олімпіад ТДАТУ для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Участь в олімпіаді дає випускникам шкіл унікальну можливість збільшити значення свого конкурсного балу, шляхом додавання до одного з конкурсних предметів у сертифікаті ЗНО до 20 додаткових балів при вступі до ТДАТУ на відповідні спеціальності.

У цьому навчальному році терміни проведення Олімпіади:

• І тур — з 01 грудня 2021 року по 04 березня 2022 року.
• ІІ тур — з 14 березня 2022 року по 30 квітня 2022 року.

Перелік спеціальностей, на які будуть нараховуватися додаткові бали переможцям ІІ туру олімпіади у 2022 році:

• прикладна механіка,
• галузеве машинобудування,
• електроенергетика, електротехніка та електромеханіка,
• харчові технології,
• агрономія,
• садівництво та виноградарство,
• агроінженерія,
• цивільна безпека.

На сьогодні учасників І туру складає майже 20% від загальної кількості випускників закріплених закладів. В основному випускники поки що виявляють бажання перевірити себе з української мови, але планують взяти участь в олімпіаді ще і з інших предметів.

У 2021-2022 навчальному році пріоритетним завданням є профорієнтаційна робота з випускниками закладів загальної середньої освіти міста Мелітополя та Мелітопольського району, а їх налічуються понад 1400 (1420). Ця учнівська молодь – основний контингент вступників до нашого ЗВО. Й вже на сьогодні третина випускників з цих закладів освіти взяли участь в І турі Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ з української мови.

З 1 лютого 2022 року розпочнеться реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні й триватиме до 9 березня. Проведення І-го туру під час реєстрації на ЗНО – це ще одна можливість нагадати випускникам перелік конкурсних предметів для вступу до ТДАТУ, про додаткові бали за участь в предметних олімпіадах нашого університету, а також про можливості для студентів під час навчання та перспективи працевлаштування.

До участі у другому турі допускаються учасники, які набрали не менше 76 балів у першому турі.

Кожному переможцю ІІ туру Всеукраїнських олімпіад ТДАТУ буде вручений сертифікат про нарахування додаткових балів до одного з предметів сертифікату ЗНО на відповідні спеціальності нашого університету у 2022 році.

А попереду ще заплановані профорієнтаційні виїзди до закладів освіти; проведення двох турів Всеукраїнських олімпіад ТДАТУ; День відкритих дверей в онлайн-форматі; «Професійний хайп» на базі ТДАТУ, профорієнтаційні зустрічі з учнями та їхніми батьками в університеті; ознайомчі екскурсії для вступників з нашим ЗВО за індивідуальною програмою, майстер-класи, вікторини та багато інших цікавих заходів.

З усіх питань, що були розглянуті на засіданні ректорату прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
за поданням інформації доповідачів