7-го вересня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного під керівництвом ректора Володимира Кюрчева відбулось засідання ректорату. Воно проходило з дотриманням усіх санітарних карантинних вимог.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Затвердження плану роботи ректорату на перший семестр 2020-2021 навчального року.
2. Про організацію освітнього процесу у 2020-2021 н.р. та впровадження змішаної форми навчання в університеті.
3. Про результати проведення претензійної роботи в університеті.
4. Різне.

На початку засідання ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев зазначив, що цей навчальний рік буде дуже складним. З кожним днем ситуація з захворюваністю на COVID-19 погіршується. 7-го вересня голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Боговін повідомив, що Запорізька область вже знаходиться на виході із «зеленої» зони, а тому, наголосив Володимир Миколайович, треба бути готовими знову перейти на дистанційне навчання.

Передбачаючи цю ситуацію, навчальний відділ ТДАТУ склав розклад навчальних занять таким чином, щоб в першу чергу студенти могли пройти курс лабораторно-практичних робіт в аудиторіях, а теоретичний матеріал, у разі потреби, засвоювали вдома.

Затвердили на засіданні план роботи ректорату на перший семестр.

Одне з головних питань в умовах пандемії – впровадження змішаної форми навчання в університеті. Про це доповів проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Ломейко.

Організації змішаної форми передбачає три основні блоки: організаційний, методичний та технологічний.
Організаційний блок складається з десяти пунктів: ініціація, комунікація та підтримка, нормативна база, технологічне забезпечення, персонал, підвищення кваліфікації персоналу, підвищення кваліфікації викладачів, планування навчального процесу, створення контенту, організація та оцінка якості.

Методичний блок включає в себе наступні питання:

• Як визначити цілі курсу?
• Як сформулювати результати навчання?
• Як зробити оцінювання ефективним?
• Які види діяльності застосовуються у змішаному навчанні?
• Як обирати види діяльності та обирати курс?
• Як можна використовувати відкриті онлайн курси?
• Що важливо враховувати під час адаптації матеріалу?
• Як залучати студентів і стимулювати внутрішню мотивацію?
• Як забезпечити академічну доброчесність?
• Як переконатись, що курс добре спланований?

Питання технологічного блоку:

• Навчальна платформа.
• Розгортання платформи. Хостинг.
• Алгоритм з організації адміністрування й наповнення платформи.
• Засоби створення навчального контенту
• Використання системи електронного документообігу в організації навчального процесу.

Зараз викладачі нашого університету завершують роботу з наповнення нового Навчального порталу необхідними матеріалами, щоб здобувачі вищої освіти, у разі потреби, мали можливість самостійно засвоювати матеріал навчальних дисциплін.

Провідний юрисконсульт Кирило Зіненко доповів про результати претензійної роботи у ТДАТУ.

З усіх питань, що розглядалися на ректораті, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»