9-го червня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного під керівництвом ректора Володимира Кюрчева відбулось засідання ректорату. Воно проходило з дотриманням усіх санітарних карантинних вимог.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про впровадження дуальної освіти в університеті та результати навчання студентів за дуальною формою у 2019-2020 н.р.
2. Про підготовку СОК «Салют» до оздоровчого сезону 2020 р.
3. Про підготовку науково-педагогічних кадрів в аспірантурі та докторантурі університету.
4. Різне.

Перед початком засідання ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев виконав приємну місію. За багаторічну працю та з нагоди ювілею він вручив Почесні грамоти Запорізької обласної ради зав. кафедри електроенергетики та автоматизації, професору Володимиру Діордієву та зав. кафедри суспільно-гуманітарних наук, доценту Оксані Максимець.

Оксана Миколаївна виказала свою вдячність за таку високу відзнаку. До Мелітополя вона переїхала близько 20 років тому, тоді і почала працювати в нашому закладі вищої освіти.

– Я є патріотом ТДАТУ. Наш колектив найкращій серед усіх закладів вищої освіти України. Я дуже щаслива, що тут працюю, – зазначила Оксана Максимець.

Проректор з НПР Олександр Ломейко доповів учасникам засідання про стан впровадження дуальної освіти в університеті. ТДАТУ один з перших ЗВО в Україні почав впроваджувати таку форму навчання. У 2017 році вищу освіту за дуальною формою отримували 180 студентів, зараз таких здобувачів у ТДАТУ – 680.

Дуальне навчання є реальним шляхом вдосконалення практичної підготовки та головне, надання майбутнім фахівцям компетентностей у відповідності до вимог роботодавців. Дуальне навчання не є виробничою практикою, а є поєднанням вивчення теоретичного матеріалу та отримання практичних навиків на виробництві. Така форма навчання є прийнятною, перш за все, для мотивованих до самовдосконалення студентів. Олександр Петрович зробив аналіз, як впроваджується дуальна форма навчання по кожній спеціальності.

Проректор з АГР Олександр Рижков доповів про підготовки до курортного сезону спортивно-оздоровчого комплексу «Салют», що розташований у с. Кирилівка. В цьому році, через карантин, для відпочиваючих повинні бути створені особливі умови. Робітники баз відпочинку повинні контролювати їх температуру та слідкувати за дотриманням санітарних норм.

Завідувачка відділу аспірантури і докторантури Ірина Гуйва та проректор з НР та МД Володимир Надикто доповіли про підготовку науково-педагогічних кадрів в університету. Ступень доктора філософії у Таврійському ДАТУ можна отримати за 9-ма спеціальностями, а доктора наук – за п’ятьма. Минулий, 2019 рік, для ТДАТУ був успішний. Докторські дисертації захистили 6 викладачів.

Торкнулися на засіданні ректорату питання підсумків Всеукраїнських предметних олімпіад ТДАТУ та розробки нового навчально-інформаційного порталу.

З усіх питань, що розглядалися на ректораті, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»