7 грудня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, під керівництвом ректора Володимира Кюрчева, відбулось розширене засідання ректорату. Воно проходило у режимі онлайн, за допомогою сервісу Google Meet.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про державну атестацію наукової діяльності університету.
2. Про результати анонімної оцінки здобувачами вищої освіти освітніх програм та якості викладання навчальних дисциплін науково-педагогічними працівниками.
3. Про результати проведення розподілу випускників 2020 року ТДАТУ.
4. Різне.

Проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Володимир Надикто доповів про державну атестацію наукової діяльності університету. Він зупинився на наукових напрямах, які стосуються нашого закладу вищої освіти. Зокрема, треба робити акцент на наукових розробках великого державного та світового значення, окремих галузей економіки, національної безпеки країни та забезпечення важливого рівня освітнього процесу у закладах вищої освіти.

Завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності університету Радміла Скляр доповіла про результати анонімної оцінки здобувачами вищої освіти освітніх програм та якості викладання навчальних дисциплін науково-педагогічними працівниками. Згідно стандартів та рекомендацій забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG-2015) здобувачі вищої освіти є ключовими стейкхолдерами системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти. Тому, з метою реалізації принципу «студентоцентрованого» навчання, відповідно до «Положення про опитування учасників освітнього процесу в ТДАТУ», було проведено анонімне анкетування здобувачів щодо якості освітніх програм в 2019-2020 н.р.; якості викладання навчальних дисциплін науково-педагогічними працівниками та доброчесності з 30.11. по 2.12.20 р.

Аналіз результатів оцінювання здобувачами вищої освіти якості освітньої діяльності університету показав, що вони в цілому задоволені навчанням за обраною освітньою програмою та рівнем викладання навчальних дисциплін. Пропозиції внутрішніх стейкхолдерів будуть обговорені на зібраннях з академічною спільнотою та, у разі їх актуальності, впроваджені в освітній процес університету.

Начальник відділу зв’язків з виробництвом Віктор Сингаєвський доповів про результати проведення розподілу випускників ТДАТУ 2020 року. Він зазначив, що робота відділу стосовно питання працевлаштування випускників ТДАТУ у 2019-2020 навчальному році проводилась систематично у співпраці з деканатами університету та кураторами груп, і відповідно до діючого Порядку працевлаштування випускників Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. 100% випускників мали документальне підтвердження затребуваності з підприємств, установ та різних організацій.

В розрізі розподілу випускники були направлені:

• в с.г. підприємства – (47,3%)
• в державні заклади, установи, організації – (6,7%)
• в структури обслуговуючі аграрний бізнес – (6%)
• в підприємства, які сприяють аграрному бізнесу – (21%)
• в інші структури (19%)

З усіх питань, що розглядалися на засіданні ректорату, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
за поданням інформації доповідачів