Першого серпня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного під керівництвом голови Вченої ради, ректора Сергія Кюрчева відбулось заплановане засідання. Воно проходило у дистанційному форматі.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про кадрові зміни в керівництві університету.
  2. Про стан профорієнтаційної роботи та організацію вступної компанії 2022 року в університеті.
  3. Про стан підготовки до нового 2022-2023 навчального року.
  4. Про стан публікаційної діяльності НПП ТДАТУ у наукометрічній базі Scopus.
  5. Різне.

На початку засідання, ректор ТДАТУ, професор Сергій Кюрчев доповів про кадрові зміни в Університеті. Були оголошені накази щодо реорганізації деяких структур університету і призначення в.о. директорів інститутів, деканів та завідувачів кафедрами.

Щодо стану профорієнтаційної роботи та організації вступної кампанії 2022 року звітував перший проректор Олександр Ломейко. На сьогодні це питання є пріоритетним, адже вперше за часи існування закладу вищої освіти, вступна кампанія проходить у надзвичайно складних умовах. Через повномасштабне вторгнення рф на територію України, ТДАТУ був тимчасово переміщений. Зараз Таврійський ДАТУ розміщений на території Запорізького національного університету і активно проводить вступну кампанію та готується до нового навчального року.

Це не завадило колективу нашого закладу вищої світи успішно проводити профорієнтаційну роботу. Приємно, що багато випускників шкіл Мелітополя та населених пунктів району вирішили отримувати вищу освіту саме у ТДАТУ. У цьому році Міністерство освіти і науки України суттєво спростило умови вступу до ЗВО вступникам особливо небезпечних територій.

Щоб допомогти вступникам, в Університеті було створено профорієнтаційну групу. У форматі 24/7 на офіційному сайті ТДАТУ, а також у соцмережах подається актуальна інформація, відповіді на питання та практична допомога стосовно вступної кампанії. Кожен бажаючий може отримати повну інформацію від фахівців Приймальної комісії у чат-боті Телеграм-каналу та безпосередньо за телефоном: робочий (061) 289-12-99; мобільний (099) 614-83-02.

Вперше у цьому році була організована профорієнтаційна робота в рамках проєкту USAID: розроблено брендбук, складено медіа-план профорієнтаційних заходів; проведена рекламна кампанія у Фейсбуці.

Зараз найгарячіший тиждень – до 8 серпня триває подача заяв до приймальної комісії від вступників.

Порушили на засіданні вченої ради і питання підготовки до нового 2022-2023 навчального року. Перший проректор поставив чіткі задачі деканам факультетів, завідувачам кафедр, керівникам підрозділів та викладачам. Основні з них: завантаження робочих навчальних планів на освітній портал, затверджено графік навчального процесу, узгоджується розклад занять на осінній семестр.

Проректор з наукової роботи Анатолій Панченко доповів про стан публікаційної діяльності НПП університету у наукометрічній базі Scopus. Нагадаємо, вона позиціонується видавничою корпорацією Elsevier як найбільша у світі універсальна реферативна база даних з можливостями відстеження наукової цитованості публікацій. У 2022 році Таврійський ТДАТУ вперше посів 97 позицію у рейтингу Scopus, піднявшись на 12 сходинок. Такий результат став можливим завдяки зростанню індексу Гірша, збільшення кількості наукових публікацій і цитувань науковців ТДАТУ. Головна задача для науковців ТДАТУ – й надалі продовжувати наукову та публікаційну активність, тим самим, покращувати результат рейтингів.

Наприкінці засідання вченої ради, ректор Сергій Кюрчев подякував колективу Університету за відданість ТДАТУ, плідну і злагоджену роботу. Він зазначив, що колектив ТДАТУ своєчасно і в повному обсязі отримує заробітну плату, оплату за відпустку та оздоровлення, студенти – стипендію.

З усіх питань, розглянутих на засіданні вченої ради, було прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.