30 травня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось плановане засідання Вченої ради. Воно проходило у дистанційному форматі під керівництвом голови Вченої ради ректора Сергія Кюрчева.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про стан міжнародної діяльності ТДАТУ у 2 семестрі 2022-2023 н.р.
2. Про затвердження освітніх програм зі спеціальностей на 2023 р.
3. Про стан профорієнтаційної роботи у відокремлених структурних підрозділах.
4. Різне.

Начальник відділу міжнародних зав’язків Вікторія Лемещенко-Лагода доповіла про стан міжнародної діяльності ТДАТУ у 2 семестрі 2022-2023 н.р. У 2 семестрі навчального року значно збільшилась кількість викладачів, які проходять стажування за кордоном, впроваджується в університеті повним ходом і академічна мобільність. Наразі, триває відбір студентів спеціальностей «Агроінженерія», «Туризм», «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» до участі у програмах Академічної мобільності Еразмус + в Іспанії.

На початку березня викладачі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного взяли участь в International DigEco Week I Hamburg for Advance trainings on Big Data in Economics за проєктом Erasmus+ Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану (DigEco).

Викладачі ТДАТУ стали учасниками міжнародних курсів підвищення кваліфікації. З 1 березня – 15 березня 2023 року науково-педагогічні працівники університету: Ірина Кривонос та Вікторія Лемещенко-Лагода (ст. викладачі кафедри «Іноземні мови»), завідувач кафедри геоекології і землеустрою, к.с.-г.н., ст. викладач Максим Ганчук, к.с.-г.н., ст. викладач Вікторія Скиба та к.т.н, доцент Ольга Мазикіна пройшли повний курс підвищення кваліфікації в рамках Весняної Школи Вернадського-2023 у рамках проєкту «Сталий, інклюзивний та розумний розвиток в умовах децентралізації: досвід ЄС» у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, що реалізувався в рамках реалізації освітнього проєкту Jean Monnet Chair SISDDP Erasmus +.

Здобувачі вищої освіти активно проходять закордонну практику. Було оновлено та продовжено договори з компаніями АВМ Партнерз, Антей, Асоціацією “UCM – Italy”. У квітні 2023 р. для здобувачів вищої освіти ТДАТУ відбулись презентації закордонних виробничих практик та стажувань від компаній Мавіста та АБМ Партнерз. А також було створено довідник можливостей літньої практики від усіх компаній з якими на даний момент заключено договори про співпрацю та розповсюджено на факультети. Доповіла керівник відділу міжнародних зав’язків і про міжнародне співробітництво, а також участь здобувачів у міжнародних заходах.

Радміла Скляр, завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності, доповіла Вченій раді головні аспекти проведеної процедури моніторингу та перегляду освітніх програм у 2023 році відповідно до вимог Положення про систему внутрішнього забезпечення якості вищої освіти у ТДАТУ.

У цій процедурі брали участь: члени робочих груп освітніх програм, здобувачі вищої освіти, роботодавці, академічна спільнота, відділ моніторингу якості освітньої діяльності. Документи, які підтверджують перегляд освітніх програм у 2023 році, розміщені на сайті університету. Всі проєкти освітньо-професійних програм університету: 21 першого (бакалаврського) та 17 другого (магістерського) рівнів вищої освіти, успішно пройшли внутрішню експертизу відділом моніторингу якості освітньої діяльності, розглянуті на засіданнях випускових кафедр та схвалені методичними комісіями відповідних факультетів.

Директори відокремлених структурних підрозділів доповідали про стан профорієнтаційної роботи в коледжах ТДАТУ. Зараз це пріоритетний напрям роботи в усіх закладах освіти. Коледжі активно і потужно проводять профорієнтаційну роботу, адже від цього залежить результат вступної кампанії. У кожного коледжу ТДАТУ вже є потенційні вступники, які готові продовжити навчання саме у ВСП ТДАТУ.

Університет, усі його підрозділи і ВСП тримають свій освітянський фронт і впевнено відповідають на самі важливі виклики сьогодення – забезпечення освітнього процесу і підготовку фахівців для відбудови України

З усіх питань, розглянутих на засіданні Вченої ради, було прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.