В останній день червня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного під керівництвом ректора Володимира Кюрчева відбулось засідання вченої ради університету. Воно проходило з дотриманням усіх санітарних карантинних вимог.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про обрання за конкурсом на посаду завідувачів кафедр.
2. Розгляд атестаційних справ.
3. Про результати проведення Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для абітурієнтів у 2019-2020 н.р.
4. Про роботу АГЧ університету з підготовки матеріально-технічної бази до нового 2020-2021 н.р.
5. Про роботу наукової бібліотеки щодо забезпечення освітнього процесу в університеті.
6. Про виконання постанов вченої ради за 2019-2020 н.р.
7. Різне.

Перед початком засідання вченої ради ректор університету Володимир Кюрчев виконав почесну місію. Володимир Миколайович вручив атестат професора доктору с.-г. наук кафедри рослинництва імені проф. В.В. Калитки Оксані Єременко та диплом доктора наук Олені Яцух. Завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Валерій Газаєв з нагоди Міжнародного Дня спорту був нагороджений Почесною грамотою Запорізької обласної ради. Із задоволенням Володимир Кюрчев вручив посвідчення майстра спорту зі стрибків на батуті студенту факультету агротехнологій і екології Андрію Коломойцю. Примітно, що саме студент Таврійського ДАТУ першим у Мелітополі став майстром спорту з цього виду спорту.

На засіданні вченої ради університету відбулось таємне голосування з призначення на посаду трьох завідувачів кафедр: машиновикористання в землеробстві (доцент, к.т.н. Володимир Кувачов), технології конструкційних матеріалів (доцент, к.т.н Олег Пеньов) та фінансів, банківської справи та страхування (доктор економічних наук, доцент Олена Яцух). Всі запропоновані кандидатури за результатами голосування були затверджені.

Проголосували члени вченої ради щодо присвоєння вченого звання професора кафедри технічного сервісу та систем в АПК, доктору технічних наук Дмитру Журавлю та вченого звання професора кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи, доктору технічних наук Марині Сердюк, а також вченого звання доцента кандидату технічних наук кафедри енергетики і автоматизації Андрію Чебанову.

Начальник відділу профорієнтації та довузівської підготовки Тетяна Циновська доповіла про результати проведення Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ для абітурієнтів у 2019-2020 н.р.

Третій рік поспіль наш університет проводить Всеукраїнські олімпіади ТДАТУ, це дає свій позитивний результат. Переможці ІІ-го туру мають змогу отримати додаткові бали до оцінки сертифікату ЗНО для одного з предметів (на їх вибір) при вступі на відповідну спеціальність нашого ЗВО у 2020 році. Так, у 2018 році додатковими балами скористалися 32 вступника, у 2019 році – 165.

Олімпіада проводилась у два тури. У зв’язку із загальнонаціональним карантином, терміни проведення другого туру Всеукраїнських олімпіад ТДАТУ для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти було продовжено у дистанційній формі до 15 червня 2020 року. В основному, учні виявили бажання перевірити себе з української мови та літератури, але деякі майбутні вступники взяли участь в олімпіаді і з інших предметів.

Участь у Всеукраїнській олімпіаді ТДАТУ дає унікальну можливість збільшити значення свого конкурсного балу, шляхом додавання до одного з конкурсних предметів (на їх вибір) у сертифікаті ЗНО до 20 додаткових балів при вступі до нашого університету на такі спеціальності як: Екологія, Прикладна механіка, Галузеве машинобудування, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, Харчові технології, Геодезія та землеустрій, Агрономія, Садівництво та виноградарство, Агроінженерія, Цивільна безпека.

Переможці олімпіад найближчим часом отримають на свої електронні адреси електронні сертифікати, друковані примірники можна буде забрати особисто у приймальній комісії.

Проректор з АГР Олександр Рижков доповів про підготовку матеріально-технічної бази до нового навчального року. Протягом літа в нашому університеті планується зробити чимало: ремонт покрівель навчальних корпусів, заміну вікон, продовжити оснащення аудиторій і лабораторій ТДАТУ новим обладнанням та меблями.

Про роботу наукової бібліотеки щодо забезпечення освітнього процесу доповіла її директор Ольга Білоцька. Ольга Миколаївна зазначила, наукова бібліотека Університету виконує функції провідника у світ інформації у глобалізованому цифровому суспільстві і допомагає здобувачам, дослідникам і викладачам знаходити, використовувати та створювати знання, розвивати навички навчання впродовж усього життя.

Інформаційні ресурси наукової бібліотеки:

1. Фонд друкованих видань – 365 тис. примірників.
2. Електронні повнотекстові документи – 37,2 тис.прим.
3. Електронний каталог – 106,3 тис. бібліографічних записів
4. Репозитарій ЕlarTSATU – електронний архів ТДАТУ – 10.8 тис. док.
5. Зовнішні передплачені МОН електронні ресурси – Scopus та WОS
6. Електронні ресурси тестового та відкритого доступу – понад 50 БД Springer Nature, Цифрова патентна бібліотека, Agris, DOAJ тощо
7. Веб-сайт НБ
8. БД Документозабезпеченність навчальних дисциплін.

Бібліотека надає студентам повний комплекс бібліотечно-інформаційного забезпечення для навчання. Наукова бібліотека нашого університету надає понад 30 різних послуг. Серед них: традиційні, онлайн, інформаційне супроводження дослідників, відкрита наука – сервіс бібліометрика науки у ТДАТУ,послуги щодо публікаційної активності викладачів ТДАТУ, послуги «Бібліотека-видавець (Library Publiishing)».

Щороку фонди наукової бібліотеки ТДАТУ поповнюються періодичними та фаховими виданнями.

Про виконання постанов вченої ради у навчальному році, що минає, доповів перший проректор Олександр Скляр.

З усіх питань, що розглядалися на засіданні вченої ради, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»