27 лютого у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось планове засідання Вченої ради. Воно проходило у дистанційному форматі під керівництвом голови Вченої ради, ректора Сергія Кюрчева.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Розгляд атестаційної справи кандидата сільськогосподарських наук Скиби Вікторії Павлівни щодо присвоєння вченого звання доцента по кафедрі геоекології і землеустрою.
2. Про виконання науково-дослідної роботи у НДІ університету за 2023 рік.
3. Про затвердження плану профорієнтаційної роботи у 2024 році.
4. Різне.

На початку засідання ректор університету, професор Сергій Кюрчев привітав з присвоєнням вчених звань: професора кафедри економіки і бізнесу Анастасію Коноваленко, доцента кафедри обладнання переробних і харчових виробництв Наталю Фучаджи та доцента кафедри економіки і бізнесу Валентину Демко.

На засіданні Вченої ради було розглянуто атестаційну справу кандидата сільськогосподарських наук Вікторії Скиби та одноголосно рекомендовано до присвоєння вченого звання доцента кафедри геоекології та землеустрою.

Проректор з НР, професор Анатолій Панченко доповідав про виконання науково-дослідної роботи у НДІ університету за 2023 рік. Попри повномасштабну війну та тимчасове переміщення ТДАТУ, університету вдалося зберегти чотири науково-дослідні інститути, які успішно функціонують та демонструють достойні і показники своєї роботи. На сьогодні до складу ТДАТУ входять: НДІ механізації землеробства півдня України; НДІ агротехнологій та екології; НДІ соціально-економічного розвитку регіону; НДІ нанотехнологій та наноматеріалів.

Анатолій Іванович акцентував увагу на динаміку фінансування наукової діяльності у ТДАТУ, публікаційну активність НПП тощо. Підвищити рівень наукової діяльності НПП можна шляхом збільшення активності у НМБД Scopus, WoS, Google Scholare, написанням заявок на інтелектуальну власність, а також активною участю у наукових розробках та грантах запропонованих МОН, «Горизонт» тощо.

На засіданні Вченої ради також розглянули питання профорієнтаційної роботи у 2024 році і щодо затвердження плану з її реалізації. Це одне з головних та відповідальних питань життєдіяльності університету, адже правильно поставлена робота впливає на результати Вступної кампанії.

Проректор з НПР та МС, професор Дар’я Легеза детально ознайомила з основними принципами проведення профорієнтаційної роботи. За основу буде взятий підхід минулого року, адже у 2023-му отримувати вищу освіту у ТДАТУ виявила рекордна кількість здобувачів. Також були визначені відповідальні за кожний з напрямків цієї роботи.

З усіх питань, розглянутих на засіданні Вченої ради, було прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ