Минулої неділі, 14 травня, місто Запоріжжя приймало головні змагання року – чемпіонат України з богатирського багатоборства 2023 року.  Індивідуальний чемпіонат України відбувся вперше від початку повномасштабного вторгнення. Зазвичай, всеукраїнська першість відбувалась у Мелітополі, столиці богатирського багатоборства нашої країни.

Там, завдяки багаторічній праці завідувача кафедри фізичного виховання і спорту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра  Моторного, заслуженого майстра спорту України з богатирського багатоборства, заслуженого тренера України Валерія Газаєва, була створена потужна матеріальна та організаційна база для проведення подібних змагань. Але війна та окупація внесли свої корективи. Однак, не зважаючи на тяжкі часи та перешкоди, українські силачі доводять, що розвиток богатирського багатоборства у нашій країні продовжується, змагання проводяться, а влада, відповідальний бізнес та небайдужі люди роблять усе можливе для підтримки спорту.

“В такий важкий час для нашої країни спорт в Україні продовжує жити, – підкреслює Валерій Газаєв. – Сьогодні тут зібрались хоч і небагато атлетів з відомих усім причин, але є у нас серед учасників і чинні військовослужбовці, як чоловіки, так і жінки. Є працівники поліції та Служби безпеки України, рятувальники ДСНС. Деяких буквально на пару днів відпустили з фронту, щоб вони змогли взяти участь у регулярному чемпіонаті України. Всього у змаганнях у дев’яти вагових категоріях, серед яких були й дві жіночі, взяли участь 22 спортсмени з Києва, Івано-Франківська, Запоріжжя, Дніпра, Кропивницького, Василівки та інших міст нашої країни. Зазвичай чемпіонат України збирав близько шістдесяти учасників, але з об’єктивних причин цього року кількість спортсменів була меншою”.

“Є класичний формат чемпіонату України з богатирського багатоборства – зазначив віцепрезидент Федерації найсильніших атлетів України та перетягування каната Валерій Газаєв. – Це 5 вправ. Кожного року вони змінюються. Богатирське багатоборство – це багатофункціональний вид спорту, який налічує близько 50 класичних вправ. Сьогодні мірялися силами, швидкістю та витривалістю у п’яти вправах: підйомі Зерхера, лог-ліфті (підйомі колоди), прогулянці фермера, богатирській тязі та фронт холді (утриманні ваги перед собою).

Валерій Газаєв попри величезне навантаження на роботі та брак часу зміг досить добре підготуватись до чемпіонату та захистив свій титул чемпіона України у Вищій лізі, вагова категорія до 105 кг. І це при тому, що практично весь свій вільний час Валерій присвячує волонтерській діяльності.

Валерій Газаєв поділився своїми враженнями від чемпіонських результатів:

Богатирська тяга RAW (290 кг×5 повторень) –  І місце у вправі. Я зараз в непоганій формі в тязі, тому вирішив тягнути без трико. Для перемоги вистачило б і 2 повторення, але захотів пропрацювати об‘єм і зробив п‘ять. Якщо було б треба – 7-8 зробив би.

Лог-ліфт (130 кг×5 повторень) – І місце у вправі. Лог-ліфт після інфекції на нозі у 2021 році для мене тепер завжди лотерея, та вчора він пішов добре. Можна б було робити і 6 повторень. Але і п‘ять завжди було і є елітним показником для чемпіонату України. Я дуже задоволений цим результатом.

Підйом Зерхера (200 кг) – І місце у вправі. В цій вправі мені належить рекорд України 250 кг. Це дозволяє мені перемагати з великим запасом і економією сил. Вправа важка і на 100% силова, вперше була на чемпіонаті України.

Прогулянка фермера (2×130 кг (3×12 метрів)) – І місце у вправі. Нові фермери, пофарбовані ручки 33 мм. Основний акцент іде на хват і добре підібрану магнезію. Показав середній результат в цій вправі. Можна було б бігти й швидше, але в цьому не було потреби.

Фронт холд (20 кг×48,45 секунд) –  ІІ місце у вправі. Цього року ручка у гирі була дуже товста і слизька. Безумовно це “вкрало” у всіх 2-5 секунд. Показав результат на 4 секунд менший за рекорд України і на 1 секунду програв саме чинному рекордсмену Олександру Дубовому. Результатом задоволений.

Підсумки: без нормальної підготовки та після дуже важкого виступу (як фізично, так і морально) на чемпіонаті Європи в Єревані показав дуже непогані результати. Відчувається запас і є потенціал додавати й додавати багато. Вчорашній турнір став вже 7 цього року для мене. І всі вони були важкі. Планую в цьому році взяти участь ще в 15 змаганнях в різних форматах, майже всі з яких будуть за кордоном. Наступна зупинка – чемпіонат Європи з богатирської тяги в Ризі 11 червня. За результатами чемпіонату України буде сформована збірна команда України з богатирського багатоборства. І далі наших атлетів чекає найголовніший турнір року – командний чемпіонат світу, який відбудеться 10 жовтня у Парижі. Дякую всім хто мене підтримує і вболіває. Слава Україні!”.

Вітаємо нашого вже 7-разового чемпіона України з богатирського багатоборства, що є рекордом України. Бажаємо мирного неба над головою, Перемоги нашій країні та особисто пану Валерію міцного здоров’я, аби втілити всі спортивні амбіції, сталевого характеру та особистого щастя! Нехай здійсняться всі мрії!