У Маріуполі закінчився останній цього року ІV тур аматорської Відкритої волейбольної ліги Маріуполя в дивізіоні «Б» (сезон 2020/2021), в якій вдало грає та досягла значних успіхів наша збірна чоловіча команда ТДАТУ з волейболу, яку очолює тренер і викладач кафедри фізичного виховання і спорту Олександр Магула. Пройшло півсезону і вже можна дещо підводити деякі висновки.

Цього разу на наших хлопців чекали дві непоступливі команди з Маріуполя – “Зоря” та “Medusa.M.Sport”, які займали відповідно 4 та 5 позиції підсумкової таблиці Дивізіону “Б” після 3-х відіграних турів. Обидві зустрічі проходили в атмосфері напруженої боротьби за кожен м’яч та клаптик ігрового поля, де переможець був виявлений лише у вирішальній скороченій за правилами гри партії при попередньому рахунку по партіях 1-1.

Наші хлопці знову не підвели. Кирило Мовчан (11 ПМ, механіко-технологічний факультет), Василь Парт (11 ЕМ, факультет економіки та бізнесу), Владислав Баранов (31 ПТ, факультет економіки та бізнесу), Віталій Булгаков (31ФБСС, факультет економіки та бізнесу), Дмитро Калініченко (42 АІ, механіко-технологічний факультет), Владислав Оліщук (22 АІ, механіко-технологічний факультет) зробили все, аби досягти для себе, свого тренера, нашого університету й усіх своїх вболівальників неможливого – такі бажані та очікувані перемоги.

Спочатку була переможена «Medusa.M.Sport». Вирішальна третя партія була за нами – 15:8, загальний рахунок зустрічі – 2:1 (19:25,25:15,15:8).

Наступної гри на нас чекав фаворит, який вже давно мріяв посісти перше місце в нашому дивізіоні – маріупольська «Зоря». У наших суперників було на дві гри більше зіграних матчем, внаслідок цього і більше набраних очок в турнірній таблиці. Перша партія зустрічі закінчилася на нашу користь з рахунком 25:17, в другій перевага була на боці суперників – 19:25. Все знову вирішувалося в останньому скороченому сеті, де збірна чоловіча команда ТДАТУ по волейболу продемонструвала неабияку злагодженість та майстерність у вирішальні напружені моменти гри та здобула переконливу перемогу – 15:8, вигравши матч з загальним рахунком 2:1.

Підсумовуючи дебютний виступ нашої збірної на першому етапі Відкритої волейбольної ліги Маріуполя в дивізіоні «Б» (сезон 2020/2021), треба зазначити наступне – 8 перемог поспіль у 8 зустрічах, та на новорічні канікули ідуть лідерами турнірної таблиці та справжніми зимовими чемпіонами.

Усі гравці та тренер Олександр Магула щиро вітають всіх співробітників нашого славетного університету з Новорічними святами і бажають всім нам неодноразових перемог в усіх сферах нашої діяльності.
Головний тренер збірної чоловічої команди ТДАТУ з волейболу Олександр Магула був дуже розчулений після важких піврічних маріупольських баталій:

«Що хочу сказати після виснажливих та нервових поєдинків для нашої збірної – за цей короткий проміжок часу значно підвищилась майстерність наших хлопців. Передстартове хвилювання вже не є недоліком наших ігор, а в критичні моменти відчувається впевненість та загартованість усього колективу. Є одне «але» – для підвищення в класі треба ще багато і наполегливо працювати, постійно знаходитись в тренувально-змагальному процесі. Це важко на цю мить із-за епідемії коронавірусу втілити в життя, але будемо намагатись.

В планах і мріях на майбутнє – потрапляння в Дивізіон «А» Відкритої волейбольної ліги Маріуполя, де грають більш досвідчені та майстерні команди. Також є бажання реалізувати проєкт щодо участі нашої чоловічої збірної у змаганнях Чемпіонату України серед команд другої ліги.

Крім цього, для всіх студентських груп в наступному навчальному році розпочинаємо проводити Чемпіонат ТДАТУ по волейболу. Він буде проходити протягом півроку й участь в ньому будуть брати тільки команди окремих груп.
В завершенні, хочу побажати всім нам, щоб наші амбітні плани якнайшвидше втілились в життя і ніякі форс-мажорні обставини нам не заважали! Всіх з новорічними святами».

20 грудня 2020 року
ІV тур Аматорської Відкритої волейбольної ліги м. Маріуполь,
Дивізіон “Б”
ТДАТУ (Мелітополь) – Medusa.M.Sport (Маріуполь) 2:1 (19:25,25:15,15:8)
ТДАТУ (Мелітополь) – Зоря (Маріуполь) – 2:1 (25:17,19:25,15:8)

Спортивний клуб ТДАТУ та кафедра фізичного виховання і спорту щиро вітає збірну чоловічу команду ТДАТУ з волейболу та її тренера Олександра Магулу та бажає подальших спортивних успіхів, вдалих стартів і переможних фінішів на спортивних аренах волейболу. Будьте завжди у відмінній спортивній формі, тіште нас всіх, ваших уболівальників, новими перемогами і прямуйте до нових спортивних вершин.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту