На початку березня 2024 відбувся Запорізький обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук 2024 року.

Навіть у складний період повномасштабної війни та часткової окупації, більше 170 школярів Запорізької області успішно представили свої науково-дослідницькі проекти у 4 наукових профіля.

Вітали учасників конкурсу-захисту МАН, висловивши їм слова підтримки та вдячності за реалізацію науково-дослідницьких проєктів директорка Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна, ректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Сергій Кюрчев та ректори інших університетів області.

Два дні напруженої роботи у онлайн форматі: 2 березня (постерний захист)  і 3 березня (наукова конференція) стали справжнім святом науки та інтелекту в наукових відділеннях історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства. 60 учасників конкурсу мали унікальну можливість представити свої творчі доробки перед запорізькими науковцями, обмінятися досвідом та ідеями, взяти участь у наукових дискусіях.

Науковці ТДАТУ з часу створення МАН беруть активну участь у його роботі в якості керівників гуртків та членів журі на місцевому й обласному рівнях. Згідно наказу Департаменту освіти і науки ЗОДА №042 від 05.02.2024 р. членами журі від ТДАТУ були:

              ПІБ

            Наукове відділення

Борис Болтянський

 

інженерії та матеріалознавства

Сергій Шаров

 

інформаційних технологій

Сергій Косторной

 

економіки

Наталія Дьоміна

 

математики

Альона Дяденчук

 

фізики та астрономії

Лариса Єременко

 

психології і педагогіки

Галина Тараненко

 

соціології, журналістики

Аліна Землянська

 

філософії та суспільствознавства

Володимир Михайлов

 

історії

Вікторія Скиба

 

екології та аграрних наук

На урочистому закритті обласного етапу МАН-2024 голови наукових секції МАН відмітили високий рівень підготовки цьогорічних науково-дослідницьких проєктів та відмітили, що це справжній подвиг  юних науковців  та їхніх наставників в умовах прифронтової області реалізувати майже сотню якісних наукових робіт. Слід відмітити актуальність представлених робіт, а також самостійність, оригінальність і доказовість суджень учасників конкурсу. Крім цього – їхню достатньо високу культуру мовлення, вільне володіння матеріалом, доступність й оригінальність подання інформації та кваліфіковане ведення дискусії.

Незабаром 15 абсолютних переможців обласного етапу в кожній науковій секції історико-географічного профілю представлятимуть свої науково-дослідницькі проєкти на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту МАН України.

Бажаємо всім учасникам, їхнім наставникам та членам журі творчого натхнення, впевненості у своїх силах та досягнення нових вершин у науці!