На кураторській годині15 листопада старшим викладачем кафедри суспільно-гуманітарних наук Щербаковою Н.В. була провела зустріч зі студентами І курсу напряму підготовки «Харчові технології»  з теми: “Цивілізаційний розвиток людства. Етнологічна теорія Л. Гумільова”.

Вчення Л. Гумільова дає підстави для висновку про тісний зв’язок цивілізаційного розвитку людства з етнічною історією. Крім того, цивілізаційна ідентичність значною мірою пов’язана з етнічною ідентифікацією народів, що належать до однієї цивілізації. Разом з тим, фази розвитку етногенезу не співпадають зі стадіями розвитку локальної цивілізації, що необхідно враховувати при дослідженні історичного процесу.

Під час проведення зустрічі студенти проявляли зацікавленість та ставили запитання по суті доповіді.