Будь-яка людина має право насолодитися красою світу, в якому живе, і сфера туризму надає для цього можливості. Всесвітній день туризму – свято туристів та професіоналів, які працюють у цій сфері.

Свято туризму відзначають не тільки люди, чий стиль життя пов’язаний з подорожами та рюкзаками. Турист – це людина, яка прагне до знань. Сьогодні святкувати, гуляти й веселитися можуть усі, хто любить подорожі, дізнаватися нове, розширювати світогляд: любителі походів, наметів, автостопів, постійних вражень, непосидючі шукачі пригод.

Крім того, Всесвітній день туризму – професійне свято тих, хто працює у цій сфері. Це вони планують наші відпустки, піклуються про нас у готельних комплексах, проводять нам екскурсії та супроводжують в турах. Свято щорічно відзначається 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн.

Історія Всесвітнього дня туризму бере свій початок у 1925 році в Гаазі. Саме в цей час був створений Міжнародний конгрес офіційних туристських організацій, пізніше перейменований на Всесвітню туристську організацію (United Nations World Tourism Organization; UNWTO). Конгрес займався не тільки розвитком туризму, а й приділяв особливу увагу його комерційній стороні і можливостям, які туризм міг би відкривати для економік розвинених і країн, що розвиваються.

День туризму, як відоме нам сьогодні свято, було засновано у 1979 році під час асамблеї UNWTO. Дата була вибрана не випадково – дев’ятьма роками раніше, 27 вересня 1970 року, Всесвітня туристична організація прийняла свій Статут, яким вона керується і до цього дня.

Всесвітній день туризму було засновано з метою залучення уваги до туризму як до потужного інструменту обміну культурним досвідом, налагодження міжнародних зв’язків та напрямку, що здійснює важливий внесок в економіку.
Всесвітній день туризму відзначають і в Україні. Свято прийшло в нашу країну ще за часів СРСР, де його вперше відзначили в 1983-му. Указом Президента України від 21 вересня 1998 року було встановлено, що 27 вересня щороку відзначатиметься День туризму в Україні.

Щорічно обирається девіз свята, який задає тему заходів, що розгортаються в цей день. У Всесвітнього дня туризму є навіть свій офіційний колір – синій. Він повторюється в оформленні святкових заходів.

У цей день проходять зльоти туристів, святкові заходи і фестивалі, присвячені туризму і туристичному бізнесу. До речі, це ж відмінний день, щоб спланувати свою наступну подорож або звернутися за цим до професіоналів. Як би там не було, нехай вона принесе масу вражень, відкриттів та цікавих попутників.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного має безпосереднє відношення до цього свята, адже готує майбутніх фахівців для даної сфери. Студенти спеціальності «Туризм» активно опановують нові знання, здобувають практичні навички та бажають якнайшвидше поповнити ряди професіоналів туристичної галузі.

Щиро вітаємо студентів, викладачів, туристів, працівників туристичної сфери – всіх, хто душею обожнює подорожі. Бажаємо сил, натхнення, незабутніх вражень та приголомшливих подорожей.

Анастасія Нестерчук,
студентка групи 21-ТР,
голова інформаційного сектору студентської ради ФЕБ