Словом можна вбити й оживити, поранити і вилікувати, посіяти тривогу й безнадію і одухотворити, розсіяти сумнів і засмутити, викликати посмішку і сльози, породити віру в людину і зародити невіру, надихнути на працю і скувати сили душі…

В.О. Сухомлинський

У демократичному суспільстві, в якому взаємини між людьми ґрунтуються передусім на засадах гуманізму, повноцінна діяльність кожної особистості може бути ефективною лише тоді, коли вона спирається на свідомість і переконання.

Робота усього колективу, а особливо інституту кураторства ТДАТУ, безпосередньо спрямована на формування у молоді таких якостей як чіткість переконань, єдності слова і діла, громадської активності, які заступають користолюбство, хворобливе прагнення розваг, несформованість естетичних смаків.

Прислухаючись думки В. Сухомлинського основним засобом «боротьби» за розвиток особистості для колективу кафедри ЕТЕМ є слово педагога. За ініціативи куратора 22 ЕЕ групи Постнікової Марини Вікторівни співробітник наукової бібліотеки ТДАТУ Касьянова Тетяна Олександрівна познайомила студентів підлеглих кафедрі груп  з життям і творчістю Михайла Булгакова та провела бесіду-диспут на тему добра і зла за мотивами творів автора.

Тетяна Олександрівна цікаво та з захопленням розповідала про Михайла Булгакова – людину складної долі, чиє ім’я виділяється серед письменників, незаслужено забутих, «заборонених». Однак час, який, здавалось би, мав працювати проти Булгакова, прирікаючи його на забуття, навпаки, позначив бурхливий ріст літературного визнання. Його творчість не в’яне з роками, а набуває сучасного звучання. Його твори пройшли перевірку часом і продовжують цікавити, дивувати і радувати нові покоління.

П’єса Булгакова «Иван Васильевич», що була написана ним в 1936 році, залишилася не поміченою в літературі, проте стала основою улюбленого усіма фільму Гайдая «Иван Васильевич меняет профессию». Так екранізація виявилася більш відомою літературного оригіналу.

Булгаков підіймає в своїх творах вічні питання, що хвилюють людство протягом віків: кохання і дружба, зрадництво і вірність обов’язку, цінність сімейного затишку і душевного тепла.

Більш детально Тетяна Олександрівна розповіла про геніальний твір письменника, над яким він працював 12 років, який став його «лебединою піснею» і був опублікований лише через 26 років після смерті письменника. Це роман «Мастер и Маргарита», основою якого стала проблема добра і зла. Письменник підкреслює, що добро і зло існують на землі поза часом і багатьма віками людство живе за їх законами. Проте пристати на той чи інший бік все ж таки вирішує людина. Саме цей посил письменника через роки і спонукав студентів енергетиків 22 ЕЕ та 11 СЕЕ (куратор Попрядухін В.С.) груп прийняти участь у диспуті. Тематика диспуту привела студентів до глибоких роздумів, пошуку власних рішень обговорюваної проблеми. Важливо, що під час диспуту молодь уважно вислуховувала винесені на обговорення думки, відстоювала свою позицію, переконуючись у правильності чи помилковості поглядів як своїх, так і опонентів. Усе це сприяло розкриттю та розвитку їх ерудиції, культури, мислення, уміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки, логічно висловлюватись

Диспут відбувся у доброзичливій і невимушеній атмосфері, а студенти вийшли з аудиторії з бажанням та силами зробити наше життя кращим!

Студент 22 ЕЕ групи Клименко Микола, куратор 22 ЕЕ групи Постнікова М.В.