17-18 жовтня 2016 року в Сумському національному університеті відбулась ХVІІ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми землеробської механіки».

У конференції активну участь взяв аспірант Таврійського державного агротехнологічного університету Кушлик Р.Р., який виступив із доповіддю на тему «Спосіб обробки сумішевого біодизеля».

Практичне використання біодизельного палива в Україні офіційно дозволене ДСТУ 4840:2001, який передбачає добавки метилових ефірів жирних кислот не більше 5%, адже більша частка призводить до підвищення в’язкості палива і, як наслідок, відбувається закоксованість паливної апаратури, зниження потужності двигуна, підвищення витрат палива.

Кушлик Р.Р. запропонував спосіб зниження в’язкості палива з вмістом  метилового ефіру ріпакової олії більше 5 %. Після обробки сумішевого біодизеля ультразвуком на частоті 22 кГц протягом 5 хвилин його в’язкість стає меншою, ніж у палива Л-0,2-62 на 4,2-12,1 %, а густина – менше початкової на 0,12-0,18 %, що засвідчує практичну цінність наукової розробки.

kushlyk-dyplom