Щороку у квітні кафедра іноземних мов ТДАТУ проводить декаду іноземних мов. Цього року вона припала на 18 – 29 квітня і включала низку заходів.

27 квітня 2016 р. на кураторській годині факультету агротехнологій та екології відбулася зустріч з учасниками міжнародних програм. Студенти Кравцов Дмитро (11МБ ЕК), Супруненко Ірина (випускниця факультету економіки та бізнесу), Коваленко Ірина (11 МБ ЕП), Агамірова Вікторія (31 МК) та Калабухова Поліна (21 АГ) підготували доповіді та презентації, присвячені закордонним практикам Федерацієї Обмінів Франція – Україна, у яких вони особисто взяли участь. Ці багаторівневі закордонні стажування протягом декількох років доповнюють навчання студентів у ТДАТУ та виводять їх на післядипломне європейське навчання. Доповідачі поділилися досвідом участі у виробничих практиках, розповіли, які знання та навички вони здобули, поділилися своїми досягненнями і наголосили на тому багажі знань, з яким вони повернулися до рідної Альма Матер.

Цього ж дня на кураторській годині для студентів різних курсів факультету економіки та бізнесу й енергетичного факультету були проведені презентації учасниками закордонних навчально-виробничих практик у Німеччині. Перед студентами виступили магістрант Микола Філіпішен (11 МБ ЕН) та студент 3 курсу Олександр Мостовий (31 МК). Презентації німецьких студентських стажувань викликали жвавий інтерес аудиторії. Студенти з цікавістю запитували про можливості, які надають такі практики, а магістранти ділилися досвідом. Учасники міжнародних програм закликали студентів різних факультетів долучитися до закордонних стажувань і відкрити для себе нові перспективи. Вони наголосили на тому, що високий професіоналізм та міжнародний досвід можуть стати запорукою кар’єрного розвитку та успіху у всіх сферах життя.

27 квітня старший викладач Симоненко С.В. провела тренінг “Використання Інтернет-ресурсів для вивчення англійської мови”, на який були запрошені студенти енергетичного факультету та їх куратори. Учасникам тренінгу були презентовані ресурси для вивчення іноземних мов, перевірені часом та досвідом викладачів кафедри. Особливо корисними для студентів стали поради щодо використання онлайн-словників та довідників, додатків для мобільних пристроїв, навчальних онлайн-курсів, сайтів для вивчення іноземних мов, а також сторінок у соціальних мережах, які можуть бути застосовані студентами у підготовці до практичних занять з англійської мови, для самостійної роботи, а також для підготовки до вступних випробувань з іноземної мови для отримання освітнього ступеня “Магістр”.

28 квітня 2016 р. доценти кафедри Караєва Т.В. і Тітова О.А. організували перегляд навчального відеофільму англійською мовою “Work in the 21st century” зі студентами  академічних груп 11 МБЕК, 11 МБЕН та 12 ПР. Після перегляду студенти включилися в обговорення  умов праці та іноваційних практик планування  роботи  менеджерів британської фірми Артура Андерсена. Особливу увагу вони звернули на з’ясування переваг нових підходів до заохочення та мотивації працівників, які надаються фірмою з метою збереження їх психічного здоров’я та створення умов для ефективної роботи. Викладачі кафедри іноземних мов успішно виконували роль модераторів, пояснювали деякі складні моменти у відео та розтлумачували нові терміни.

Крім того, у рамках декади було проведено виставку постерів, приурочених відзначенню року англійської мови в Україні. Окрему увагу викладачі кафедри приділили проведенню Шекспірівських днів, адже саме 23 квітня 2016 р. виповнилося 400 років з дня смерті великого Шекспіра. Пізнавальні радіопередачі і тематичні бесіди зі студентами дали можливість ще раз переконатися в актуальності його творів і сьогодні та долучитися до європейської спадщини. Успішна прем’єра студентської вистави “Romeo and Juliet” відбулася 12 травня.

Завершилася декада іноземних мов зустріччю студентів і викладачів з американкою Мері Руд – екс-волонтером Корпусу Миру США в Україні, про яку ми вже писали раніше.

Викладачі кафедри іноземних мов