На факультеті економіки та бізнесу відбулися захисти кваліфікаційних магістерських робіт та кваліфікаційні екзамени для здобувачів вищої освіти ОР «Бакалавр» у Навчально-науковому інституті загальноуніверситетської підготовки.

Захист кваліфікаційних робіт відбувся на першому тижні лютого у формі публічного захисту. Магістерські роботи захищали здобувачі вищої освіти зі спеціальностей: «Менеджмент», «Публічне управління та адміністрування», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», «Маркетинг» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Засідання екзаменаційної комісії здійснювалось у спеціально виділених аудиторіях, обладнаних необхідними технічними засобами, зокрема проекторами.

Головами екзаменаційних комісій були представники академічної спільноти доктори економічних наук з Харкова, Маріуполя, Полтави, Запоріжжя, Мелітополя та доктор наук з державного управляння з м. Запоріжжя.

До захисту кваліфікаційних робіт було допущено 75 здобувачів вищої освіти освітнього рівня «Магістр».

Результати публічного захисту кваліфікаційних робіт магістрів підтвердили, що всі здобувачі володіють необхідними теоретичними та практичними знаннями для вирішення економічних завдань будь-якого виду складності, орієнтуються у сучасних напрямках технологій, техніки і наукових досягнень.

Тиждень поспіль на усіх кафедрах факультету відбувся державний кваліфікаційний екзамен здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за 7 спеціальностями заочної форми навчання.

Екзамен мав на меті встановлення відповідності рівня знань, умінь, навичок та компетенцій, набутих здобувачами в результаті навчання стандарту вищої освіти першого (бакалаврського) рівня зі спеціальностей факультету.

Головами екзаменаційних комісій були затверджені провідні фахівці найпотужніших підприємств міста: ПАТ «Мелітопольський м’ясокомбінат», ТОВ «Хегельмани Транспорте Юкрейн», ТОВ «Мелітопольський олійноекстракційний завод» м. Мелітополь, а також фізична особа-підприємець й представники академічної спільноти.

Завдання екзамену носили професійне (фахове) спрямування і вимагали від здобувачів вищої освіти комплексного застосування знань, вмінь та навичок, отриманих під час навчання.

Під час проведення державного іспиту здобувачі підтвердили вміння орієнтуватися в сучасних напрямках розвитку соціально-економічних процесів, вміння пояснювати моделі соціально-економічних явищ з погляду фундаментальних принципів і знань на основі розуміння основних напрямів розвитку економічної науки, застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати, а також вміння готувати презентаційні матеріали за результатами досліджень.

Викладачі кафедр факультету бажають своїм відтепер вже колегам не зупинятися на досягнутому, успіхів, престижної роботи, яка приноситиме не лише дохід, а й задоволення від процесу.

Олена Васильченко,
заступник декана ФЕБ з ОВР